Z fabryki dziur i dziurek chłopcy przywieźli

Pobierz

Przywitał ich inżynier Kopeć i oprowadził po poszczególnych halach, w których produkowane były różnej wielkości dziurki i dziury (dziurki w nosie, dziurki od kluczy, dziury w moście).Chłopcy mogą obserwować, jak tworzą się dziurki od klucza czy dziurki w nosie.. Mieszkali tam robotnicy z fabryki.Pamiętacie jak uczniowie z Akademii Pana Kleksa zwiedzali fabrykę dziur i dziurek?. Medyk nie chciał jednak klejnotów i zbliżył się do chorego.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Co robili chłopcy w fabryce dziur i dziurek z lektury Akademia Pana Kleksa w6w78 w6w78 15.12.2014Poobiednie godziny chłopcy spędzali na grach i rozrywkach w parku, np. szukali skarbów.. Zrozpaczony król poprosił go, aby uratował jego jedynego syna, obiecując, że w zamian otrzyma ogromne bogactwa.. Naprawa zepsutego tramwaju.. Do zabawy służył im wielki park.Mogli chodzić do innych bajek.. Question from @Jolamejerp87rb6 - Gimnazjum - PolskiZ każdą minutą Mateusz czuł się coraz gorzej.. Pan Kleks gotuje obiad.. (akademie zaatakowały muchy) str.62 15.. Jaki tytuł miał wyróżniony sen Adasia?. Tylko pamiętajcie,4.. Dzięki pompce powiększającej pana Kleksa powiększona pająka krzyżaka .Play this game to review World Languages.. Postanowienie Adasia.. Chłopcy wsiedli do pojazdu i wtedy okazało się, że jest on za mały.. Innym razem na prośbę .Tylko pamiętajcie, chłopcy - zwrócił się do nas - w fabryce nie wolno niczego dotykać..

Wyprawa do fabryki dziur i dziurek.

Przyjaźń z Mateuszem.. Opowiedziałem więc wszystko, co się dzieje od chwili naszego przebudzenia aż do południa.. Walka z muchami.. Koledzy zazdrościli mu spotkania z mistrzem.. Fabryka składała się z dwunastu olbrzymich gmachów o przezroczystych murach i szklanych dachach.. obwarzanki.. W ten sposób chłopcy odnaleźli gwizdek, który przenosi tam, gdzie się tego pragnie i złoty kluczyk, który otwiera wszystkie zamki.. (Anatol, Alojzy) 18.Co robili chłopcy w fabryce dziur i dziurek z lektury Akademia Pana Kleksa .. Pan Kleks przepędził ostatecznie muchy z akademii dzięki.. W momencie, kiedy wszyscy stracili nadzieję, do pałacu przybył chiński uczony, doktor Paj-Chi-Wo.. Zabawa w poszukiwania skarbów.. 15.Fabryka składała się z dwunastu olbrzymich gmachów o przezroczystych murach i szklanych dachach.. Historia Mateusza.. Fabryka dziur i dziurek Pewnego dnia pan Kleks zabrał chłopców do mieszczącej się za ostatnim przystankiem tramwajowym fabryki dziur i dziurek.. Fabryka była potężna.. LICZE NA NAJ :)pan Kleks wyjmując go z kieszeni.. Początkowo droga wiodła przez miasto, potem, po przejechaniu samogrającego mostu, uczniowie dotarli do malowniczego miasteczka.. W fabryce jest również sortownia i pakowalnia dobrych dziur.-Walka z muchami-po powrocie z fabryki dziur i dziurek chłopcy przekonują się, że muchy opanowały budynek Akademii..

Co wydarzyło się w akademii po powrocie z fabryki dziur i dziurek ?

Pewnego dnia Adaś wybrał się do bajki o dziewczynce z zapałkami po zapałki.. do obwarzanków.. Przywitał ich inżynier Kopeć i zaprosił chłopców do dwunastu przeszklonych gmachów zakładu.. W pierwszej hali stały maszyny, przy których pracowali robotnicy, ubrani w skórzane fartuchy i hełmy o czarnych szkłach.Z fabryki dziur i dziurek chłopcy przywieźli dwie skrzynie dziurek .. Po powrocie do akademii trzeba było stoczyć wojnę z chmarą much .Akademia Pana Kleksa z opracowaniem i streszczeniem (twarda oprawa) już od 8,82 zł - od 8,82 .Chłopcy, których uczyło się dwudziestu czterech, udawali się do baśniowych krain na zakupy.. Pewnego dnia uczniowie Akademii wybrali się z panem Kleksem tramwajem do fabryki dziur i dziurek.. Opisałem lekcję kleksografii, przędzenia liter, odmalowałem kuchnię pana Kleksa, opowiedziałem o poszukiwaniu skarbów i o moich przygodach w psim raju.. juliazdyb Chłopcy kąpali się w soku owocowym , codziennie innym ,jedli pyszne potrawy przyrządzone przez pana Kleksa .. Reks - pies Adasia, którego chłopiec spotkał w psim raju.14.. answer choicesFabryka dziur i dziurek Pewnego dnia pan Kleks oznajmił uczniom, że obejrzą najwspanialszą fabrykę, w której pracuje jego przyjaciel - inżynier Kopeć..

Pewnego popołudnia pan Kleks zabrał uczniów do fabryki dziur i dziurek.7.

Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicyjedzenie, które jedli chłopcy po powrocie z fabryki dziur i dziurek.. Potrzebuje bardzo kreatywnej i wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie ★ Jeśli brał / brała byś .a) złote monety b) srebrne talerze c) niezwykły gwizdek d) sznur pereł 21) Z fabryki dziur i dziurek chłopcy przywieźli dwie skrzynie dziurek.. a) od kluczy b) w nosie c) do obwarzanków d) w uszach 22) Pan Kleks przepędził ostatecznie muchy z akademii dzięki.Potem poprosił chłopców, aby niczego nie dotykali i wszyscy ruszyli do fabryki dziur i dziurek.. Chłopak powrócił do szkoły.. Adaś opowiada o swojej wizycie w psim raju.. Produkowano tam najrozmaitsze dziurki: od kluczy, nosa, uszu, obwarzanków, a także dziury w niebie i w mostach.Pewnego popołudnia pan Kleks zabrał swoich uczniów do fabryki dziur i dziurek.. Spotkał tam pana Andersena, który wyjaśnił mu, że w bajkach wszystko jest nieprawdziwe.. Żeby wszyscy mogli jechać wygodnie, pan Kleks wydłużył go za pomocą powiększającej pompki.Dyrektor fabryki dziur i dziurek, który w wolnych chwilach występuje w cyrku jako linoskoczek.. Uczniowie czwórkami udali się do tramwaju, a następnie wyjechali za miasto i przez samogrający most dotarli na miejsce.. Potem poprosił chłopców aby niczego nie dotykali i wszyscy ruszyli do fabryki dziur i dziurek..

Bardzo też chętnie oprowadzę twych uczniów po mojej fabryce dziur i dziurek.

Pan Kleks wysyła swoje oko na Księżyc.. Oprowadził chłopców po fabryce, jest dobrym znajomym Pana Kleksa, rozmawia z nim po chińsku i zna doktora Paj Chi Wo.. osoba, która płakała, gdy Pan Kleks zepsuł Alojzego1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Kiedy chłopiec skończył opowieść, pan Ambroży wybrał się z uczniami do fabryki dziur i dziurek pana Bogumiła Kopcia, który w wolnych chwilach pracował jako linoskoczek.. Pomoże ktoś?. (królewnie żabce) str. 69 16. w uszach.. Po tych słowach owinął lewą nogę dookoła prawej, palce obu rąk pozaplatał jak dwa warkoczyki i płynął na czele naszej gromadki na ruchomym chodniku w kierunku fabryki, do której przybliżaliśmy się z zawrotną szybkością.Chłopcy wsiedli do pojazdu i wtedy okazało się, że jest on za mały.. Słowa inżyniera Kopcia który.. (Sen o siedmiu szklankach) 17. Podaj imiona chłopców, których przyprowadził do akademii golarz Filip?. Oprowadzał ich po niej inżynier Kopeć.. Żeby wszyscy mogli jechać wygodnie, pan Kleks wydłużył go za pomocą powiększającej pompki.. FABRYKA DZIUR I DZIUREK Miałem zamiar opisać dokładnie przebieg jednego dnia w Akademii pana Kleksa.. od kluczy.. Komu Adaś oddał złoty kluczyk?. Co przynieśli chłopcy z fabryki dziurek akademia pana kleksa 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama PiotrEkk00 PiotrEkk00 Przynieśli dwie skrzynki dziurek do obwarzankow Reklama Reklama Najnowsze pytania z przedmiotu Polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt