Test z i wojny światowej

Pobierz

Statystyki zestawu: Ocena: 10 Zagłosowało: 1 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Anton Krawietz (wynik: 100 %) maciek .Niełatwy test z II wojny światowej.. Wiek XX dla Klasa I Liceum.Test generałów II wojny światowej to eksperymentalna miara, która ma na celu dopasowanie Ciebie do jednego z sześciu generałów II wojny światowej, posługując się złożonym modelem Twoich postaw taktycznych i cech osobowości.. Test dotyczy II Wojny Światowej.. Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Wykreśl element fałszywy, tak, aby powstały zdania prawdziwe.. Quizy Os. .. Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. Prosty teścik o II Wojnie Światowej Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś .Dziękujemy za komentarze i uwagi.. Spośród podanych wydarzeń wybierz wydarzenie chronologicznie pierwsze i wydarzenie chronologicznie ostatnie.Sprawdzian "Polska po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 4.. Wiek XX dla Klasa I Liceum.Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. Miejsce wielkiej bitwy powietrzno morskiej gdzie amerykanie zadali poważne straty Japończykom w 1942 2.. Szukaj.. Północno zachodnia część Francji gdzie nastąpiło lądowanie wojsk sprzymierzonych 6 czerwca 1944 3..

Geneza I wojny światowej 5.

Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.II wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku (w Europie do 8/9 maja 1945 roku).. #iws #1wojnaswiatowa .Test I wojna światowa Zad.. Skomentuj.. Szukaj.. 2b. Narodziny nazizmu w Niemczech 6.II wojna światowa; II wojna światowa, test z historii.. W drugiej bitwie, 15 lipca - 5 sierpnia 1918 roku, ponownie zwycięstwo odniosła armia francuska, pod dowództwem F. Focha, nad armią niemiecką.Na co dzień więcej słyszymy o II wojnie światowej, podczas gdy historia pierwszej jest równie warta poznania.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Nad jej brzegami w czasie I wojny światowej stoczono dwie bitwy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Test, sprawdzian dot.. Poniżej przykładowe zdjęcie ze wspomnianego testu obrazujące jedno z zadań.Test Europa w I wojnie światowej Test Rosja w roku 1917 Test Traktat wersalski Test Sprawa polska Test Niepodległość Polski Test Walka Polski o granice Test Konflikty na wschodniej granicy Test Rzeczpospolita Polska Test Słabość systemu wersalskiego Test Państwo bolszewików.TEST 15 I wojna światowa ..

Świat po I wojnie światowej 6.

Zapoznaj się z tekstem, a następnie wykonaj polecenia.. Dopiero w latach 80-tych wielu społeczników wzięło na siebie trud ich odnowy i odpowiedniej opieki.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: krzyżówka II wojna światowa.. Test: II wojna światowa ;d. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. #zsrr #stalin #polska #iiws.. Marcin Najduch; I i II wojna światowa - praca klasowa z historii kl. VI, grupa I Lidia Anna Karpińska; Sprawdzian wiadomości - dział kultura Anna Jasińska "Druga wojna ?wiatowa" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej Saferna "Dwudziestolecie Międzywojenne" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej .Wybierz test z rozdziału Polacy podczas II wojny światowej lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość..

Świat po II wojnie światowej."

Zestaw: "Sprawdzian III - 18.. Pytania z wojny obronnej Polski i działaniach ZSRR.. Przyczyny, przymierza, daty.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Sprawa polska w czasie I wojny światowej; Sprawa polska w czasie I wojny światowej, test z historiiKatalog-> Dla nauczyciela-> Historia-> Sprawdziany i testy.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.stopnie wojskowych darmowe testy batory test z telewizji dziewczyna plan test z historii świata podchwytliwy quiz test z języka hiszpańskie test z geografii teksty piosenek ścisłe behemoth test z ortografii słynni ludzie test o historii świata zamo .. Polacy w I wojnie światowej 5. .. I wojna światowa .. Excal 4 lata temu.. Quiz jest na temat II wojny Światowej.. Test: I wojna światowa 1 Test wiedzy o I Wojnie Światowej.. Połącz pojęcia, terminy z odpowiednimi wydarzeniami z okresu I wojny światowej.. B. latem 1914 roku.. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe.. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce .Quiz jest na temat II wojny Światowej..

Na frontach I wojny światowej 5.

A. wiosną 1914 roku.. a) Bitwa pod Ypres 1) gazy bojowe b) Bitwa nad Sommą 2) pokój między Rosją a państwami centralnymi .Wybierz test z rozdziału Polska i świat po II wojnie światowej lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość.. Rozwiąż krzyżówkę: 1.. Rewolucje w Rosji 5.. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.Szukasz prac z I wojna światowa z przedmiotu Historia?. Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Sprawdź w Sciaga.pl.. Pierwsza wojna światowa wybuchła.. Nie byłoby nazizmu, stalinizmu, maoizmu, japońskiego imperializmu i pokrewnych im zbrodniczych ideologii .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Aktualna kategoria: Nauka » Historia » Gimnazjum - testy do lekcji.. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Na tej podstawie test określi, którego z sześciu generałów przypominasz najbardziej.5.. W walce o to miasto w ówczesnym ZSRR Niemcy ponieśli klęskę i odtąd nagapił moment .Test Świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział III Zapoznaj się z wykresem, a następnie dokończ zdanie.. Udostępnij.. C. jesienią 1914 roku.Zawiera 67 pytań.. 625 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Narodziny faszyzmu we Włoszech 6.. Jeśli jesteś pasjonatem historycznym lub po prostu chcesz wzbogacić swoją wiedzę, koniecznie sprawdź się biorąc udział w naszym teście.II wojna światowa i kilkadziesiąt lat PRL-u sprawiły, że cmentarze z I wojny światowej odeszły w zapomnienie.. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razy Sprawa polska u schyłku I wojny światowej 6.. W pierwszej, 5 - 9 (10) września 1914 roku, armia francuska, dowodzona przez Josepha Jofre'a, odparła ofensywę sił niemieckich..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt