Odwrócona kartkówka katarynka

Pobierz

Pytania zawarte w teście.. z gory dziękuje !. Jakie mieliście pytania na kartkówce,czy sprawdzianie ?. "Katarynka" Bolesława Prusa i odwrócona kartkówka by Mariusz Stanisławski · 14 kwietnia 2018 10 kwietnia 2018 klasa 7a na języku polskim omawiała -jedną z najbardziej znanych nowel Bolesława Prusa - "Katarynkę".Kartkówka odwrócona to z pozoru prosta sprawa.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. TEMATY SPOTKAŃ: QRkodowe wyzwanie dla Twoich uczniów - stwórz powtórzeniowy zestaw aktywizujący Powtórzeniowa lekcja odwrócona oraz lekcja metodą stacji - pomóż uczniowi przygotować się .4) Zachwycały go: a) wszystkie dźwięki - również odgłosy natury.. d) tylko muzyka pod karczmą.. prosze , pomóżcie, jestem wielka fanka władcy pierscieni i hobbita, i bardzo mi zalezy na dobrej ocenie z tej lektury.. c) tylko dźwięki wydawane przez instrumenty muzyczne.. StrójLatem nosił on wykwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połyskujące jak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder.Pod Katarynką.. d) tylko muzyka pod karczmą.. Ucz się rozwiązując testy lub za pomocą powtórek materiału.Bolesław Prus Katarynka 1.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu..

e) katarynka.Zapamiętuj szybciej rozwiązując testy online.

Quiz w Poczekalni.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. b) skrzypce.. Opisz w kilku zdaniach (min.. Za dobrą trzeba zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych - jak za niezły samochódZobacz 2 odpowiedzi na zadanie: 3 pytania do lektury ,,Katarynka'' 1,2,3,4.. Obecnie w Polsce nikt nawet nie produkuje katarynek.. Inne tryby testu.. Czytaliście tą książke jako lekture ?. Musi z nich wybrać tę właściwą i sformułować pytanie.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Katarynka - Czas i miejsce akcji Akcja "Katarynki" rozgrywa się w Warszawie.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Play this game to review Other.. W teście Katarynka - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Test wiedzy z "Katarynka" Wiktor_Kowalczyk4 2 lata temu.. Już jako uczennica snułam refleksje nad niesprawiedliwością wszelkich kartkówek z treści lektur.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:4) Zachwycały go: a) wszystkie dźwięki - również odgłosy natury.. Kto jest autorem książki "Detektyw Pozytywka"?. Pytania o najdrobniejsze szczegóły zabijają radość czytania, nie pozwalają skupić się na emocjach i przeżyciach wewnętrznych, które wyzwala kontakt z książką, a czynią z tego szlachetnego zajęcia rodzaj .O co chodzi w odwróconej kartkówce?.

e) katarynka.Jakie mogą być pytania na kartkówce z lektury ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' ?

Dla kogoś, kto jest zorientowany w temacie- bardzo.. Podaj co najmniej 3 cechy tego gatunku.. Jak miał na imię główny bohater noweli ,,Katarynka"?Polska nazwa katarynka pochodzi od laleczki zwanej Katarzynką, obracającej się na dawnych instrumentach w rytm melodii.. c) tylko dźwięki wydawane przez instrumenty muzyczne.. b) głównie pieśni śpiewane przez muzyków ludowych.. b) głównie pieśni śpiewane przez muzyków ludowych.. Można je zamówić w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii.. Za pomocą tej formy kartkówki niedawno sprawdziliśmy wiedzę z lektury " Katarynka " w klasie V, a w ubiegłym roku szkolnym mierzyliśmy się .Odwrócona kartkówka Już jako uczennica snułam refleksje nad niesprawiedliwością wszelkich kartkówek z treści lektur.. Skomentuj.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Nauczyciel dba przecież, żeby pytania o treść lektury nie były banalne, a jednocześnie żeby nie były zbyt skomplikowane.. Udostępnij.. Jest to trudne zadanie dla nauczyciela, który ma świadomość, że uczniowie klas siódmych i ósmych muszą mierzyć .Test z lektury "Katarynka" - noweli napisanej przez Bolesława Prusa.. Memorizer, nowoczesne narzędzie elearngowe do nauki poprzez quizy,testy i fiszki..

:)Plik odwrócona kartkówka w pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika echarmon • Data dodania: 18 lip 2020.

Zamiast pytań uczeń otrzymuje odpowiedzi.. 5) Instrument, o posiadaniu, którego marzył to: a) fortepian.. Przykładowa od"Katarynka" to nowela.. Pytania o najdrobniejsze szczegóły zabijają radość czytania, nie pozwalają skupić się na emocjach i przeżyciach wewnętrznych, które wyzwala kontakt z książką, a czynią z tego szlachetnego zajęcia rodzaj .Gra na katarynce nie wymaga jakiegokolwiek przygotowania muzycznego - sprowadza się jedynie do kręcenia korbą.. Detektyw Pozytywka, rozwiązując zagadki, poruszał się: Jedyną "bronią".Katarynka na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. A) Dziewczynka straciła wzrok z powodu choroby(w wieku 6 lat zachorowała na gorączkę i przez 2 tygodnie była nieprzytomna a potem opadła z sił i tylko leżała).KARTKÓWKA Z TREŚCI LEKTURY Bolesław Prus Katarynka grupa I .. muzyka katarynki i wywołana nią radość dziecka, c) rozpacz dziewczynki, która zrozumiała, iż straciła wzrok, d) informacja o ciężkiej chorobie dziecka, 7.. Matka dziewczynki i jej koleżanka:Nr konta: 92 Odbiorca: Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach 16-400 Suwałki, ul. Mikołaja Reja 67B Tytuł przelewu: FD-28, Odwrócona kartkówka i legalne ściąganieOdwrócona kartkówka..

Polska nazwa katarynka pochodzi od laleczki zwanej Katarzynką (Kathrinchen), umieszczanej na wieczku tych instrumentów w Niemczech.

Tradycyjna forma takiej kartkówki przyprawia niektórych uczniów o dreszcze.. Dla sprawdzenia Waszej wiedzy przygotowałam coś innego - to "odwrócona kartkówka".Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie .. Rozwiąż test.. 5) Instrument, o posiadaniu, którego marzył to: a) fortepian.. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Zobacz quiz: Katarynka.. Wszystkie wydarzenia związane są z kamienicą przy ulicy Miodowej, w której mieszka emerytowany mecenas Tomasz, a do której wprowadzają się dwie kobiety z małą, niewidomą dziewczynką.Dodatkowo postaramy się Was "rozruszać" i pokazać "inne oblicze" edukacji - poprzez zabawę, interakcję, grę, wyzwania, etc.. W ten sposób sprawdzaliśmy w klasie trzeciej gimnazjum znajomość opowiadania Hemingwaya "Stary człowiek i morze".. Zawiera nieodpowiednie treści?. b) skrzypce.. Na ulicach tajemniczego Kazimierza powstało niesamowicie klimatyczne miejsce!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt