Przyjrzyj się ilustracji następnie wykonaj polecenia napisz jaki styl architektoniczny

Pobierz

c) Po dkreśl właściwy wyraz w nawiasie, tak aby powstało zdanie prawdziwe.Zapoznaj się z ilustracjami, a następnie wykonaj.. Dzięki temu można było w jego murach organizować sejmy i zjazdy szlacheckie.. Przyjrzyj się zamieszczonym ilustracją:parowiec,kolej,latarnie elektryczne.Napisz w jaki sposób ułatwiły one.. Podaj dwie cechy charakterystyczne dla ukazanego stylu w architekturze.. A. gotyk C. renesans B. barok D. romanizm b) Podaj dwie cechy tego stylu, które są widoczne na każdej ilustracji.Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. a) Napisz, co się działo w państwie, gdy doszło do wydarzenia ukazanego naPoprzednie Następne > Jula0309 0 rozwiązanych zadań.. 4. Przyjrzyj się ilustracji.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania lub przebudowy miejsc ukazanych na ilustracjach.Przedstawiciele stanu trzeciego podczas obrad Stanów Generalnych obwołali się .. Pałac w Wilanowie Światynia Il Gesù a) Zaznacz styl architektoniczny, w którym powstały te budowle.. • •Przyjrzyj się ilustracji (zwróć uwagę na plastyczność przedstawienia Dawida), a następnie wykonaj ćwiczenie.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.Zadanie 3 Przyjrzyj się ilustracji.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. Następnie wykonaj polecenia.. (0-3) Przyjrzyj się powyższej ilustracji, a następnie wykonaj polecenia..

Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj ...7 Przyjrzyj się ilustracji.

Zapoznanie się z infografiką ze s. 32-33 podręcznika.. Następnie wykonaj polecenia.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, który reprezentuje ta budowla.Egipt w okresie starożytnym był krajem gdzie rozwijała się w bardzo dużym stopniu kultura, mogą świadczyć o tym liczne przykłady architektoniczne, dzieła literackie, rozwój religii, pisma, w końcu osiągnięcia w wielu dziedzinach nauki np.: matematyka, zwłaszcza geometrii i algebry oraz astronomia, i medycyna.Style romański i gotycki 1.. Zadanie 4 .. b) Podaj nazwę stylu w sztuce, jaki prezentuje zabytek ukazany na fotografiach oraz wiek,Zadanie 3.. 8 Wyjaśnij, jaki był główny cel stawiany przed dziełami sztuki w epoce średniowiecza.. Praca z ilustracją a) Ot ocz kółkiem budowlę klasycystyczną.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. Który z bohaterów epiki rycerskiej poszukiwał świętego Grala?. R16j3YLkRnw4R Dawid Źródło: David Gaya, Dawid, Wikimedia Commons, licencja: CC BY-SA 3.0.Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji.. Oceń, czy poniższe zdania są prawdziwe.Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. Podkreślenie, że w średniowieczu budowle wznoszono w stylach romańskim oraz gotyckim.. W XVI wieku, na polecenie Zygmunta Starego, przebudowana została przez włoskich architektów na okazałą renesansową rezydencję królewską..

.....Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.

Pierwsza tego typu szkoła powstała w XI w. w Bolonii.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. Napisz, jaka formacja wojskowa została ukazana na ilustracji.. a) Podaj imię świętego ukazanego na ilustracjach i kraj, z którego pochodził.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania miejsc ukazanych na tych ilustracjach.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 1.Napisz,kogo przedstawia ilustracja.. • •6 Przyjrzyj się zamieszczonym ilustracjom.. Następnie wykonaj polecenia.. b) Wy mień trzy elementy świadczące o tym, że wskazana przez Ciebie budowla została wzniesiona w stylu klasycystycznym.. Do XIV w. w Europie powstało tylko kilka uczelni.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.. Następnie wykonaj polecenia.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania lub przebudowy miejsc ukazanych na ilustracjach.Następnie wykonaj polecenia.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. Następnie wykonaj polecenia.. Następnie wykonaj polecenia.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. Skuteczną ochronę pozycji żołnierzy zapewniały: głębokie, wzmocnione okopy, zasieki drutu kolczastego oraz broń maszynowa, z której prowadzono ostrzał..

(4 punkty) Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj polecenia.

b) Napisz, kto doprowadził do powstania lub przebudowy miejsc ukazanych na ilustracjach.7 Przyjrzyj się ilustracji.. w jaki sposób .Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. 0-1 p. a) Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. 2.Wyjaśnij,czego dokonał podczas,,potopu'' hetman przedstawiony na ilustracji.. Rozpoczęła się nieznana dotąd wojna pozycyjna.. 0-1 p. a) Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.6 Przyjrzyj się ilustracji.. 3.Poszukaj w encyklopedii lub internecie informacji,w jakich bitwach brała udział ukazana postać.Zapisz trzy z nich.,,Moja historia''klVI zeszyt ćwiczeń str.37 zad2 plis to na jutroPrzyjrzyj się zamieszczonej osi czasu następnie wykonaj polecenia.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania lub przebudowy miejsc ukazanych na ilustracjach.Przyjrzyj się ilustracji.. Polecenie 3. b) Podaj dwie cechy charakterystyczne dla ukazanego stylu w architekturze.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie -8.4.2015 (17:52) .C..

5 Przyjrzyj się ilustracji przedstawiającej szturm na Bastylię.

Następnie wykonaj polecenia.. Następnie wykonaj polecenia.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania miejsc ukazanych na tych ilustracjach.Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentują przedstawione budowle.Karta pracy dla klasy V Przyjrzyj się ilustracji.. życie ludzi w XIX wieku.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Przyjrzyj się ilustracji.Następnie wykonaj polecenia.. 8 Wyjaśnij, w jakim celu rzemieślnicy zakładali w średniowieczu organizacje zwane cechami.. Wykłady odbywały się w językach narodowych.. schronów bojowych i zasieków z drutu kolczastego.. Wyjaśnienie uczniom, czym jest styl architektoniczny.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.. B. Podaj dwie cechy charakterystyczne dla ukazanego stylu w architekturze.. 2019-11-21 19:30:27 Przeczytaj tekst, a następnie wykonaj polecenia .. Następnie wykonaj polecenia.. b) Podaj dwie cechy charakterystyczne dla ukazanego stylu w architekturze.. Wkrótce zmieniło ono nazwę na .. Następnie wykonaj polecenia.Jak w to wejdzie cie wyświetli wam się ilustracja - MidBrainartPrzyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. Porównanie na jej podstawie obu stylów - zwrócenie uwagi na wygląd okien, murów.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt