Krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej

Pobierz

Król bogów połknął boginię, by przepowiednia nie miała szans się spełnić.Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Wygnanie z Raju - opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci; Obraz F. Ruszczyca zatytułowany jest Bajka zimowa.. 12.Mitologia grecka - zbiór mitów przekazywanych przez starożytną grecką tradycję opowieści o bogach i herosach, wyjaśniających miejsce człowieka w świecie, oraz samo funkcjonowanie świata, jego stworzenie i historię.Z mitologii czerpano wiedzę na temat świata i rozwijano na tej podstawie normy etyczne wyznaczające miejsce człowieka w ustalonym porządku świata.Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. poleca 83 % .. Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. Następnie popłynęli do Sparty do króla Menelaosa, który powrócił z wojny trojańskiej.. Zanim do nich przemówił, byli jak ślepcy i brodzili w mroku, nie wiedząc ani o sobie nic, ani o świecie otaczającym, były im obce budowy kamienne, strzelające ku słońcu, nie znali sztuki ciesielskiej.Zadanie: napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej ..

Odwołując się do wyobraźni, napisz opowiadanie, którego akcję umieścisz w scenerii pokazanej na obrazie.

Zastanawiają się także, z czego może wynikać zainteresowanie mitologią.. Przybyli oni do Pylos, króla Nestora.. Napisana przez: 07kama07.. Postaram się nie traktować cię jak kobietę, ale to będzie .Król Koryntu poszedł, ale nie wrócił.. - Dobrze, wybacz.. Już w pyt.. - Witaj o pani!- powiedziałem.. Bogowie zapomnieli o nim, a on sam starał się być cicho i ostrożnie, żeby o nim w ogóle nie słyszano i mówiono.. Zapadał wieczór.. Syzyf był zapraszany przez bogów na uczty.Bogowie często plotkowali na ucztach.. Zapraszamy dzieci do prezentowania swojej twórczości na łamach naszego serwisu.. Niobe - archetyp cierpiącej matki.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. 12 jest nieprawdą, boCałość kupisz tu: Przerażający i ponury Hades wyglądał tak, jak co dzień.Moja przygoda wśród bogów mitologicznych.. Syzyf nie umiał trzymać języka za zębami, więc, rozsiewał wszystkie plotki, które usłyszał od bogów, wśród śmiertelników.. Przybył tam, by zbudować labirynt dla Minotaura, potwora, pół byka, pół człowieka.. Od kilku dni był przeziębiony i miał wrażenie, że czuje się coraz gorzej.. Kasandra - archetyp złej wieszczki, zwiastującej katastrofy i nieszczęścia.. Narratorka poświęca trochę miejsca na opis wyglądu dziewczynki i najważniejszych cech charakteru.. Wyrażają opinie na temat tych wytworów kultury..

Uczestnicy zajęć opowiadają o znanych im filmach i grach komputerowych, w których pojawiły się postacie znane z mitologii.

Żył długo, ale w końcu przypomniano sobie o nim w piekle.. Author: Sony Created Date:Herakles - symbol odwiecznego snu o potędze, marzeń człowieka, by być silnym i szlachetnym jak bogowie.. - Jestem boginią wojny, wiec nie tytułuj mnie jak jakąś panienkę z dobrego domu!. Odpowiedź.. Niobe, żona Tantala szczyciła się siedmioma synami i siedmioma córkami, bogowie zabili wszystkie jej dzieci.. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. Prometeusz - jeden z .Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' zadanie dodane 5 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika blendi2710 ( 270 ) [Szkoła podstawowa] w-pustyni-i-w-puszczyNapisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Pomóżcie sama nie dam radyOpowiadanie może zostać wzbogacone (a nawet powinno) o inne formy wypowiedzi - opis sytuacji, przeżycia wewnętrznego, charakterystykę, dialog.. "Z radości do smutku" Mit o stworzeniu świata.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Temat tego wypracowania wyraźnie to formułował!.

Opowiedział Telemachowi o wojnie, swoich przygodach i o tym, że Odyseusz zamieszkuje na wyspie Ogigii u nimfy Kalipso.

Składały się z kilku elementów.. Wyszukanie informacji na temat greckich bóstw Propozycja 1.Odyseusz, przybywszy za sprawą Ateny pod postacią żebraka, wziął udział w konkursie, w którym nagrodą miała być ręka jego żony (spisek ten był również jego autorstwa).. (Parandowski natomiast za pierwszą mater dolorosa .Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (greckiej).. Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. - Dobrze, wybacz.Opowiadanie o losach Ikara.Opowiadanie o przygodach Karolci i jej przyjaciół rozpoczyna się od przedstawienia bohaterki i jej najbliższej rodziny (mama, tatuś, ciotka Agata).. Chociaż bogini nie rozstawała się z bronią, olimpijski żartowniś bardzo szybko uporał się z zadaniem.. Opis sytuacji jest opisem dynamicznym - informuje o zdarzeniu, które rozegrało się w określonym miejscu i czasie.Redagując opowiadanie, możesz wybrać jedną z następujących możliwości: jesteś główną postacią i pełnisz rolę narratora - piszesz wówczas w 1 os. liczby poj..

Przydatność 60% Wchodząc w rolę wybranej postaci mitologicznej, opowiedz o jednym dniu z jej życia.. To miał być dzień jak każdy.

Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.. Jednak miał ważną misję do wykonania i tylko dobro grupy liczyło się dla niego w tym momencie.. Nemeczek odczuwał chłód coraz bardziej.. Znienacka zaskoczył go Tanatos, który uciął mu pukiel włosów i jego krnąbrną duszę zabrał do podziemia.W Atenach żyła Atena.Była to bogini mądrości,wojny i patronką miast.Jej rzymskim odpowiednikiem była Minerwa.Jej atrybutem jest sowa.Narodziła się z głowy Zeusa.Zakochała się w Adonisie i rywalizowała z nią Afrodyta.Biły się o niego.Hestia je rozdzielała lecz jej się to nie udało.Hades zabrał Hestię do jego królestwa.Eros trafił w Atenę aby zakochała się w Aresie.Zabił ją dzik pędzący w stronę jedzenia.Pewnego dnia opiekun sztuki postanowił spłatać figla swej siostrze - Artemidzie.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Pierwsza strona: - imię i nazwisko autora oraz tytuł mitu, - hasło reklamowe zachęcające do przeczytania mitu, - ilustracja przedstawiająca wybranego bohatera.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Bogowie wybaczyli mu to, do czasu, kiedy zdradził poufny sekret Zeusa.Prometeusz jest jedną z najwznioślejszych postaci w mitologii - bóg, który cierpiał przez miłość dla ludzi.. czasu przeszłego, np. byłem, poznałem itp. pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w 3 os. liczby poj., np. był, poznał itp.Niektóre potrafią pisać piękne opowiadania czy bajki już w bardzo młodym wieku.. Zadaniem, które musieli wykonać zawodnicy było strzelenie z łuku tak, by strzała przeleciała przez otwory w dwunastu toporach ustawionych w rzędzie.Napisz zgodnie z podanymi wskazówkami krótkie opowiadanie o niebezpiecznej sytuacji 18 września 2020 02:47 Materiały Chodzą pogłoski, że kilkanaście lat temu mieszkał tam pewien ogrodnik.Znasz odpowiedź na zadanie: Napisz krótkie opowiadanie zgodne z podanymi wskazówkami.Telemachowi w wyprawie towarzyszyła Atena pod postacią Mentora.. Sprawdź też nasz zestaw opowiadań i bajek o różnej tematyce, napisanych dla dzieci przez dorosłych :).Rozmowa kierowana.. Poprosił wówczas Momosa o to, by zdobył jej łuk..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt