Wypracowanie w pustyni iw puszczy klasa 5

Pobierz

Edytuj elementy.. Klasa 5 Polski.. Motyw.. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. Osadź .. Jaki to gatunek?. Opis testu.. Powieść była pierwotnie wydana w odcinkach w latach 1910 - 1911 w Kurier Warszawski i, z minimalnym opóźnieniem w stosunku do Słowa, także w Dzienniku Poznańskim .Wypracowania .. Napiszę mi ktoś wypracowanie na podstawie lektury,,W pustyni i w puszczy " 2011-03-09 06:36:10; Jakie może być wypracowanie z lektury" w pustyni i w puszczy" ?. W pustyni i w puszczy to powieść podróżniczo-przygodowa, ma więc następujące cechy: bohaterowie: głównymi bohaterami powieści są Staś i Nel.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Zawiera nieodpowiednie treści?. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.Moim zdaniem po przeczytani lektury pt.. LEKCJE Z EPOK LITERACKICH.. 16 stycznia 2021 19:16 Informacje.. Załaduj .Urodził się 5 maja 1846 r. we wsi Wola Okrzejska na Podlasiu w zubożałej rodzinie ziemiańskiej.. Antyk (lekcje) "Biblia" (lekcje) Średniowiecze (lekcje) Renesans (lekcje) Barok (lekcje) Oświecenie (lekcje) Romantyzm (lekcje)W pustyni i w puszczyAutor: Henryk SienkiewiczCzyta: Ewa SobczakKategoria: Dla młodzieżyDługość: 10 godzin 5 minut"W pustyni i w puszczy" to powieść dla młod.Poproś poszczególne grupy o przedstawienie tych wskazówek, które zostałyby naruszone przez W pustyni i w puszczy, gdyby istniały w czasach Sienkiewicza..

Rozwiąż test!W pustyni i w puszczy.

Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimJ.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.W pustyni i w puszczy - powieść dla młodzieży z 1911 roku autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Ściągi .. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .. "W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Właściwa akcja książki dzieje się w latach 80-tych XIX wieku, ale są też .Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.SZKOŁA..

polskiej ...Sprawdzian z lektury w pustyni iw puszczy dla klasy 5.

Test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać .W pustyni i w puszczy ukazywała się w .. "W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Odpowiedz.. Życzę miłego rozwiązywania.. równiez przezywaz niesamowite przygody w afryce 2.. Książka opowiada o przygodach Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison w Afryce.. 0 głosów.. polski SP / Klasa 5 polSP / Klasa 6 polSP / Szkoła podstawowa szkoła podstawowa język polski klasa: V/VI autor: Marzena Buszka blog autorki - kliknij Cele lekcji: W tej lekcji: dowiesz się, kim był autor książki, poznasz kilka ciekawostek o książce, przypomnisz…Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Był blondynem o niebieskich oczach.Geneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW pustyni i w puszczy.. 2012-03-12 19:15:58; wypracowanie w pustyni i w puszczy 2010-03-29 13:38:25; Pytania z lektury W pustyni i w puszczy..

Rozwiąż test!W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz.

Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. W 1858 r. rozpoczął naukę w warszawskim gimnazjum realnym, w 1866 r. wstąpił do Szkoły Głównej najpierw na… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - Najciekawsza przygoda bohaterów - plan opowiadaniaChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Zmień szablon .1 W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe 2 Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy 3 Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy.. Martix21 4 lata temu.. Staś miał czternaście lat.. Udostępnij.. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Inne tryby testu.. Rozwiąż test.. Pytania .. 1.Wyobraź sobie,ze przeniosles sie w czasy stasa i nal.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Zadaj pytanie Wypracowania.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Quiz w Poczekalni.. Streszczenia lektur .. Sprawdź, ile pamiętasz!. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Czas i miejsce wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor "W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Polub.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) Stwórz ściągę .Wypracowanie w pustyni i wpuszczy.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.Powieść została wydana w 1911 r., wcześniej ukazywała się w odcinkach w "Kurierze Warszawskim".. Udostępnij Udostępnij wg Norbertporzynsk.. Porwani przez Beduinów są zmuszeni podróżować po północno-wschodnich krańcach .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. 2010-01-06 17:08:164free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. Skomentuj.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Jakie nazwisko miała Nel?. Podsumowanie Następnie w formie pogadanki lub miniwykładu podsumujcie ćwiczenie.Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. Zaproponuj, aby członkowie i członkinie grup podali przy-kłady z tekstu lektury.. Więcej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt