Wymyśl pozytywne zakończenie noweli jak mogły się potoczyć losy janka

Pobierz

Pewne jest, że Niemen nadal płynie.. Jest odpowiedź.. do treści filmów i spektakli.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.. Wyzwól kreatywność, wymyśl własny scenariusz i wygraj bilety!Ile jest prawdy, a ile fikcji w powieści "Nad Niemnem"?. W ten sposób oznaczamy również zadania: do całości lektur.. Czytając wersety, zaangażuj wyobraźnię.. pracy na lekcji.. Do kogo należał?. Polski - 28.05.2018.. Każdy z nas może wymyślić swoją wersję wydarzeń, każdy z nas ma własny tok myślenia.. Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. UWAGA!. Jak inaczej mogły potoczyć się później jej losy?Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Poznajemy jednak skrótowo losy bohatera na przestrzeni 10 lat.. Przyjmij moje gratulacje.. Pamiętaj o podziale wypracowania na akapity.Ale prawdziwym przełomem i źródłem natchnienia okazał się moment, w którym nauczycielka polskiego zaleciła opisać dalsze losy Janka Muzykanta, oczywiście w formie alternatywnej, zakładającej przeżycie głównego bohatera.. Wyrosła na piękną dziewczynę.W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc..

zakończenie noweli "Janko Muzykant".

Zarys wydarzeń .. - A gdyby Demeter inaczej zareagowała na wieść o porwaniu córki?. Kiedy Ania czuła się już na siłach, posłał j do szkoły.. Ania bardzo dobrze się uczyła.. Jego przeziębienie zmieniło się w poważną chorobę, która każdego dnia postępowała.. Wiejska społeczność jest zachwycona, bije Jankowi brawa.. losy.. Wymyśl inny przebieg mitu.. dotyczące wykonania piosenek.Akcja utworu rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku i trwa kilka dni.. To przecież on zmienił jej dotychczasowe życie.. Każdy z nas może wymyślić swoją wersję wydarzeń, każdy z nas ma własny tok myślenia.. Była to moja przyjemność, tańczyłam mój taniec.. zadanie dodane 21 października 2010 w Język polski przez użytkownika natalka (10) [Szkoła podstawowa] antek.. Odpowiedź Guest.. Zastanów się, jak inaczej mogłyby potoczyć się losy Janka Muzykanta, gdyby właściciele dworu pomogli chłopcu.. Uzdolnienia to zdolności kierunkowe - specjalne, czyli takie właściwości (zdolności) jednostki,Zrób zdjęcie wybranego kostiumu znajdującego się na wystawie i wymyśl jego autorską historię.. A może maci stare zeszyty z 4 klasy ?. Słoneczny poranek.Jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki Bolesława Prusa.. To zobaczcie.Janko Muzykant to główny bohater noweli H.Sienkiewicza o tym samym tytule.. W poniedziałek 25 maja rozpoczynamy omawianie lektury Kornela Makuszyńskiego: "Szatan z siódmej klasy".Wymyśl inne zakończenie książki "Chłopcy z Placu Broni"..

Jak mogły potoczyć się jej losy?

Napisz na ten temat opowiadanie twórcze.Wymyśl pozytywne zakończenie noweli.. Zostałby najlepszym muzykiem, który by uczył innych grać na skrzypcach I wszyscy by go chwalili.Możesz wzorować się na tych pracach oraz _____ "Mówisz, że ja ci pomogłam.. Kontakt: Biznes: Quizu Weszło z 2 lipca 2020r.cały odcinek: Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Wskazówki: Poniższe zadania wykonaj w jakimś cichym miejscu.. Młody skrzypek zdobywa światową sławę, grywa na światowych galach, w operach, jest rozchwytywany przez znanych muzyków.. Pomogło ci to, no to cudownie.. Niech jeden z utworów Wisławy Szymborskiej lub Czesława Miłosza zaimspiruja cie do pisania opowiadania, w którym wykorzystasz elementy swiata przedstawionego wybranego przez siebie.. Brak odpowiedzi.Wystrzegaj się niezdrowej ambicji!. Nie mogę znalżć w necie doradzicie mi coś?. Był wątły, słaby i chorowity.,,Chudy był zawsze i opalony , z brzuchem wydętym , z zapadłymi policzkami ; czuprynę miał konopną , białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy" -tak pisze o nim autor.Wymyśl dalsze losy Antka do noweli ANTEK Bolesława Prusa.. pozytywne .. nowela.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym był lekarz o imieniu Krzysztof.Pragnęła zobaczyć przede wszystkim pana Tomasza..

Nikt nie wie, jak mogłyby potoczyć się losy bohaterów "Katarynki".

(możesz wymyślić kilka wersji…) Czekam na odpowiedź.. Jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki Bolesława Prusa.. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.Temat: Jak mogłyby się potoczyć losy Janka?. W zależności od pogody jego wody są błękitne lub ciemne, zmieniają się cały czas - tak jak opisała to.Zapoznaj się z naszymi propozycjami wypracowań z różnych przedmiotów i zwróć uwagę na to, że te najbardziej interesujące możesz dodawać do swojej listy ulubionych prac.. Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Nikt nie wie, jak mogłyby potoczyć się losy bohaterów "Katarynki".. Pomóc mu mogło tylko jedno, bardzo drogie lekarstwo.. Główne postacie: Dawid, Absalom i Joab.. Dodaj nowe zadanie ».. Spróbuj wszystko zobaczyć i usłyszeć.. W moich oczach widzę szczęśliwe zakończenie.. Twoja praca powinna liczyć minimum 18 zdań.. Bohaterowie.. Wypracowanie, nie dość że zebrało doskonałą notę, wpłynęło bardzo silnie na mój dalszy rozwój literacki.Jakby się potoczyły losy Janka Muzykanta gdyby miał skrzypki?. Wszyscy doceniają jego talent i są pod wrażeniem jego umiejętności.Jak potoczyły by się losy Janka muzykanta gdyby otrzymał wymarzone skrzypce opowiadanie.. Napisz jak najwięcej czasowników zaczynających się na "d".. Wkrótce mecenas znalazł sobie żonę.. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem..

W moich oczach widzę szczęśliwe zakończenie.

Zastanów się, jak inaczej mogłyby potoczyć się losy Janka Muzykanta, gdyby właściciele dworu pomogli chłopcu.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie, .zdolność rozumie się "różnice indywidualne w funkcjonowaniu procesów poznawczych, angażują-cych takie funkcje, jak pamięć, uwaga, a także obejmujących strategie rozumowania i przetwarzania informacji" 2.. Pamiętaj, że jeśli nie widzisz interesującego Cię tematu wypracowania, to możesz skorzystać z powyższej wyszukiwarki treści.Polski - 14.05.2018.. Napisz na ten temat opowiadanie twórcze.. Poczuj emocje bohaterów.. Słoneczny poranek.gdyby janko zyl dzisiaj,jego losy potoczylyby sie inaczej.na pewno chodzilby do szkoly.w szkole,na lekcjach muzyki,nauczyciel zauwazylby,ze janko ma bardzo dobry sluch.odkrylby jego talent.chlopiec zostalby zapisany do szkoly muzycznej i uczylby sie grac na upragnionych skrzypcach.jesli jego matka nie mialaby pieniedzy na oplacenie lekcji,zrobiliby to za nia inni ludzie.Wymyśl pozytywne zakończenie noweli.. Niczego mi nie zawdzięczasz".W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. Zalicz.net - Rozwiąż każde zadanie domowe!. Opłacił wszystkie koszty leczenia, cieszył się jej szczęściem.. Chłopiec zostaje wysłuchany, gdy gra.. To zależy tylko od Ciebie!. Może wymagać: odniesienia się do indywidualnych doświadczeń.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym był lekarz o imieniu Krzysztof.Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.Jej akcja toczy się w XIX wieku, a głównym bohaterem jest chorowity chłopiec Janko.Imiona własne mieszkańców, język, wykonywane czynności, sposób spędzania czasu i funkcja dworu wskazują na to, że akcja noweli rozgrywa .To zadanie musi być rozwiązane indywidualnie przez każdego ucznia.. bolesław-prus.. Rodzina jednak nie mogła sobie na nie pozwolić.---ROZWIŃ---Kontynuacja będzie może Subskrybuj!. Jakie przygody przeżyła postać, która go nosiła?. Pomyśl, że jesteś świadkiem rozgrywających się wtedy wydarzeń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt