Cytologia zmiany odczynowe i naprawcze

Pobierz

W marcu tego roku miałam wykonaną cytologię.. Inne zmiany …WitamDzisiaj byłam u ginekologa dostałam wezwanie odnośnie wyniku badan cytologii Oto wynik tego badania:Program wczesnego wykrywania raka szyjki macicySzanowna …CYTOLOGIA - pomożcie zinterpretować wynik Przez Gość PRZESTRASZONAPRZESTRASZONA, Październik 14, 2011 w Antykoncepcja, płodność / Ginekolog Polecane postyJest Pani zdrowa.. Szczegółowy opis: inne zmiany nienowotworow (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z …Witam Bardzo proszę o pomoc.. Wyniki badań cytologicznych opisywane są obecnie wg systemu Bethesda.. Wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny-obecnosc komorek strefy przeksztalcen.. 28 sierpnia 2017 Zdrowie 0.. Otrzymałam wynik cytologii.. Grupy, do których …Cytologia jest badaniem równie ważnym, jak mammografia czy usg piersi.. I wcale nie chodzi tylko o stany nowotworowe.Inne zmiany nienowotworowe odczynowe i naprawcze- zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem łącznie z typową regeneracją.. Wynik: INNE ZMIANY NIENOWOTWOROWE (ODCZYNOWE I NAPRAWCZE): ZMIANY ODCZYNOWE ZWIĄZANE Z ZAPALENIEM …Proszę o interpretację wyników cytologii.. Komórki nabłonka …Mam wynik cytologii do tej pory były grupy, które coś mi mówiły, nie wiem jakiej grupy dotyczy następujący opis:nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu …Wynik cytologii 25-latki do analizy - odpowiada Lek..

Inne zmiany nienowotworowe ( odczynowe i naprawcze ): …A.

Jest to opis, które osoby nie znające się na cytologii interpretują jako nieprawidłowy.. 1 odpowiedzi.. Preparat negatywny pod wzgl zmian …Witam otrzymalam wynik cytologii ktorego nie do konca rozumiem, prosze o pomoc w interpretacji.. Mam dopisek od lekarza o zgłoszeniu się na wizytę i że …Szczegółowy opis: Czynniki infekcyjne mikroorganizmy: zmiany flory bakteryjnej inne zmiany nie nowotworowe odczynowe i naprawcze: zmiany odczynowe związane z …Witam.. Ocena techniczna rozmazu ODPOWIEDNI DO OCENY B. Ocena ogólna rozmazu Nie stwierdzono zmian sródnabłonkowych i procesu złosliwego C. Interpretacja/wynik (opis) INNE …Cytologia - jak odczytać opis badania?. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych.. Flora bakteryjna mieszana …Preparat negatywny p.. Proszę o interpretacje mojego wyniku cytologii.. A.Ocena techniczna-rozkaz nadaje się do oceny B.Ocena …Witam, otrzymałam wyniki cytologii: - obraz cytologii nieprawidłowy - nieprawidłowe komórki nabłonkowe o nieokreślonym znaczeniu ASC-US - zmiany odczynowe …Inne zmiany nienowotworowe ( odczynowe i naprawcze) zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typowa regeneracja) ..

Pozwala wykryć wszelkie zmiany w szyjce macicy.

W 2016 roku robiłam badanie cytologiczne, w wyniku mam napisane : Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany …Co znaczą te zmiany flory bakteryjnej?. Chciałam zapytać czy przy następującym wyniku cytologii konieczne jest leczenie i wizytą u lekarza?. To …witam co oznaczają te wyniki cytologi: inne zmiany nowotworowe (odczynowe i naprawcze) : zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typowa regeneracja).Witam, Proszę o interpretacje wyniku cytologii: -- nie stwierdzono zmian sródnabłonkowych i procesu złosliwego INNE ZMIANY NIENOWOTWOROWE (odczynowe i …Odebrałam niedawno wyniki badań cytologii: 1. inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami …Są inne zmiany (odczynowe i naprawcze) i zaznaczone, że związane z zapaleniem.. Ocena techniczna rozmazu- odpowiedni do oceny Ocena ogolna rozmazu- nie …Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.. Zapalenie odczynowe i zmiany regeneracyjne to typowy …f) zmiany w komórkach odpowiadające infekcji wirusem HSV g) zmiana flory bakteryjnej h) zmiany komórkowe odpowiadajqce Chlamydia Trachomatis i) Wykładniki infekcji …Witam otrzymalam cytologii ktorego nie do konca rozumiem, prosze o pomoc w interpretacji.. Uwagi.. Wynik wg Papanicolau - IIIa..

Oto opis: Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy): - zmiany flory bakteryjnej.

Bogdan Ostrowski …Babka wydała mi wynik i powiedziała, że wszystko w porządku, ale mnie zastanowił punkt C: [I]Rozpoznanie wg systemu BETHESDA 2001: AI BI CI2aa1 A) Ocena techniczna …Właśnie odebrałam cytologię i znowu jest Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt