Wskaż postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie niemiec

Pobierz

Przypomnę tylko, że Traktat Wersalski miał na celu pogodzenie interesów mocarstw z pragnieniami krajów Europy Środkowo-wschodniej, natomiast Liga Narodów miała na celu utrzymanie pokoju .Postanowienia traktatu wersalskiego spowodowały ogromne niezadowolenie społeczne.. Potrzebuje!. Postanowienia traktatu wersalskiego: - wypłacenie wysokich odszkodowań wojennych Anglii, Belgii i Francji - liczebność armii niemieckiej nie mogła przekroczyć 100 tysięcy żołnierzy - demilitaryzacja Nadrenii - Niemcy stracili wszystkie swoje kolonie - Francja odzyskała Alzację i Lotaryngię - Niemcy zostały zmuszone do rezygnacji z lotnictwa wojskowego, artylerii i marynarki wojennejWymień postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec 1 Zobacz odpowiedź .. Niemcy musiały zapłacić olbrzymie odszkodowanie aliantom.Niemcy musiały zredukować armię i mieli zakaz posiadania broni pancernej.Niemiecka polityka była kontrolowana przez aliantów oraz niemcy nie mogli się zbroić.Postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec: Utrata Alzacji i Lotaryngii przez Niemcy na rzecz Francji; Przeprowadzenie plebiscytu w Szlezwiku w 1920 r. i przyłączenie północnej części jego terytorium do Danii; Ustalenie, że okręg Saary przez 15 lat ma znajdować się pod zarządem Ligii Narodów, a późniejPostanowienia traktatu wersalskiego dotycząc Polski 2010-04-15 07:00:24; jakie były postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie polski, niemiec oraz między narodowe 2013-04-08 17:40:31; Jakie były posatnowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec?.

Wymień postanowienia traktatu względem Niemiec.

a) Niemcy: Alianci zachodni obiecali Stalinowi utworzenie drugiego frontu w Europie wiosną 1944r.. We Włoszech ciężka sytuacja gospodarcza również odbiła swoje piętno.. Myślę, że Traktat Wersalski był skuteczny, lecz nie do końca.. Mit ciosu w plecy umożliwił narodziny faszyzmu w Niemczech.. 3. Podaj nazwę międzynarodowej organizacji powstałej po I wojnie światowej.. Najnowsze pytania w .Niemcy miały uznad traktaty w rześciu i w ukareszcie z 1918 r. za niebyłe oraz uzna d prawo Rosji do udziału w odszkodowaniach wojennych Traktatu wersalskiego nie ratyfikowały: USA, Ekwador i Hidżaz.. Wymień państwa powstałe po I wojnie światowej.. Na konferencji w Londynie w roku 1921 ich sumę ustalono na 132 mld marek w .1) Kiedy rozpoczęła się konferencja paryska: a) styczeń 1918 b) marzec 1918 c) styczeń 1919 d) marzec 1919 2) Traktat wersalski kończący I wojnę światową podpisano w pałacu Wersalskim 28 czerwca 1919r a) prawda b) fałsz 3) Postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec.Plik traktat wersalski i jego postanowienia w sprawie niemiec.pdf na koncie użytkownika cwbrand • folder bambino • Data dodania: 27 sie 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb..

Utrata Alzacji i LotaryngiiWymień najważniejsze postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec.

Alzacja i Lotaryngia do Francji 2. .. Obarczenie Niemiec odpowiedzialnością za wybuch I wojny światowej .. Zaznacz na mapie trasę przemarszu gen Antoniego Madalińskiego (nie chce map z wikipedii tylko zaznaczoną trasę na mapie w załączniku) Z góry .Postanowienia Traktatu wersalskiego - 28 czerwca 1919 r. 1.. Ten dzień został ogłoszony przez Niemiecki Kościół protestancki, dniem żałoby narodowej.. 2010-03-10 18:55:08W dwudziestoleciu międzywojennym budowano autostrady.. - wojska brytyjskie i amerykańskie miały zaatakować Niemcy od strony Francji.Przydatność 65% Oceń skuteczność Traktatu Wersalskiego i Ligi Narodów.. P F POSTANOWIENIA TRAKTATÓW, KTÓRE PODPISANO Z PAŃSTWAMI CENTRALNYMI (z wyjątkiem Niemiec).. POSTANOWIENIA TRAKTATU WERSALSKIEGO WOBEC NIEMIEC.. Odpowiedz przez Guest.. dorota98.. I. Teheran - listopad i grudzień 1943r.. Dokumenty ratyfikacji złożono 10 stycznia 1920 roku w Paryżu i z tą datą wszedł w życie.Postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec: Utrata Alzacji i Lotaryngii przez Niemcy na rzecz Francji; Przeprowadzenie plebiscytu w Szlezwiku w 1920 r. i przyłączenie północnej części jego terytorium do Danii; Ustalenie, że okręg Saary przez 15 lat ma znajdować się pod zarządem Ligii Narodów, a późniejPostanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec i Polski..

2009-02-24 19:55:01; Jakie były postanowienia traktatu Wersalskiego?

Tak samo jak Liga Narodów.. - Niemcy zostały zmuszone do rezygnacji z lotnictwa wojskowego, czołgów i marynarki wojennej.W sprawach finansowych postanowienia traktatu nie przyznawały Polsce niemieckich odszkodowań, wręcz przeciwnie, to Polska miała zapłacić za przejęty majątek państwowy w zaborze pruskim oraz uregulować proporcjonalną do wielkości zajętych ziem część przedwojennego zadłużenia Niemiec - łącznie około 2,5 mld marek niemieckich.28 czerwca 1919 roku, Niemcy w Wersalu podpisują traktat pokojowy.. Odpowiedz przez Guest Niemcy redukują armię do 100 tysięcy zawodowych żołnierzy; rezygnują z obowiązkowego przeszkolenia wojskowego mężczyzn, co pozbawiło armię rezerw.Wypisz pięć postanowień traktatu wersalskiego, które osłabiły Niemcy.. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Na czym polegał Mały traktat wersalski.OMOW POSTANOWIENIA TRAKTATU WERSALSKIEGO W SPRAWIE POSLKI.. Pilne..

Postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec - Niemcy mają nową nazwę: republika Wersalska.

Utworzono strefę zdemilitaryzowaną - Nadrenię 4. .. nie angażują się w sprawy europejskie.. Zatwierdzono niepodległość Polski 6.. Pomorze Gd., Wielkopolska i część G. Śląska do Polski 7.W sprawach finansowych postanowienia traktatu nie przyznawały Polsce niemieckich odszkodowań, wręcz przeciwnie, to Polska miała zapłacić za przejęty majątek państwowy w zaborze pruskim oraz uregulować proporcjonalną do wielkości zajętych ziem część przedwojennego zadłużenia Niemiec - łącznie około 2,5 mld marek niemieckich.Traktat wersalski - główny traktat pokojowy kończący I wojnę światową, podpisany 28 czerwca 1919 roku przez Niemcy, mocarstwa Ententy, państwa sprzymierzone i stowarzyszone.. -Ich armia mogła liczyc najwyżej 100 tys, zołnierzy zawodowych.Jednym ze skutków Traktatu wersalskiego były nadzwyczaj surowe żądania odszkodowawcze wysunięte wobec Niemiec.. Zagłębie Saary - plebiscyt 3.. Utrata części terytorium, Ograniczenie sił zbrojnych [armii], Konieczność zapłaty odszkodowań wojennych.. Postaram się to udowodnić.. Skilled Odpowiedzi: 67 0 people got help..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt