Sprawdzian z mitów 5 klasa

Pobierz

8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. Jak pierwsi Grecy nazywali siebie i swoją ojczyznę?. Napisz opowiadanie z dialogiem, którego akcja toczy się na wyspie cyklopa Polifema.. Już w pyt.. W zaproszeniu napisz, z jakiej okazji będzie to spotkanie.Sprawdzian mitologiczny.. Opowieść ludowa o powstaniu różnych miejscowości.. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Ikar zginął, ponieważ: miał wypadek sprzeciwił się królowi nie posłuchał rad ojca walczył z silniejszym od siebie przeciwnikiem: 7.. Przede wszystkim jednak będą one doskonale nim władać i wykaże to niejeden test.. Masz przed sobą test składający .. Niektóre pytania są za łatwe na klasę 5. a niektóre pytania są za trudne.Część odpowiedzi jest bezsensownych (np. nie wiem, to będzie 4 ale od dołu czy od góry.nie wiem) Najgorszy test jaki widziałem w internecie z mitologii greckiej.. Opowieść starożytnych narodów o życiu bogów, ludzi i przyrody.. j) Wymień składniki, z których Prometeusz uformował człowieka: .. Przybyli oni do Grecji w kilku grupach w II tysiącleciu p. n. e. Dokończ poprawnie zdania:.. Opis testu.. • Nie używaj korektora.. 2010-11-30 18:06:13 Jutro sprawdzian z mitów pomóż klasa 5 2010-06-09 18:59:23 Dwa pytanka dotyczace mitów ;) 2009-11-23 08:19:42Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii..

Sprawdzian z mitów greckich, legend i podań.

Odpowiedz.. Zeus planuje spotkanie na górze Olimp.. Minotaur był:Klasa 5 Historia.. 2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: a) zmienności pór roku b) walce dwu rywalek c) dwu siostrach.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. • Wpisz klasę, do której uczęszczasz, np.np.. Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Matematyka z plusem dla klas 4, 5, 6, 7, 8.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Instrukcja dla uczennicy/ucznia • Wpisz wyraźnie imię i nazwisko lub kod przydzielony przez nauczyciela.. Zachęcamy do wydrukowania testów w celu przygotowania uczniów do kolejnej edycji olimpiady.. Karą Prometeusza było: wtaczanie wielkiego głazu na górę, b) męki przykutego do skały, c) wygnanie z Olimpu, d) śmierć.. Zredaguj treść zaproszenia, które Hermes zaniesie wszystkim bogom.. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu..

Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B ...(z 20 pytań powinien mieć taki test).

Pamiętaj o zasadach pisania listu.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2.. Czym zajmowali się pierwsi mieszkańcy Grecji?Sprawdziany(1) • klasa 1 • pliki użytkownika malgorzatka17 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Punktacja str. 2.JPG, Punktacja str. 1.JPGJutro pójdę w świat klasa 6 sprawdziany.. B. Opowieść o postaciach fantastycznych, zakończona szczęśliwie.. Redakcja poleca: Figury niemożliwe - drewniane schodki [ILUZJA]5.. Opowieść o życiu ludzi i zwierząt zakończona morałem.. Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasa VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum) Poziom 3 (klasy I-III liceum)Sprawdzian z wiedzy o Antycznej Grecji (rozdział II podręcznika Nowej Ery) 1.. Opisz 1 przygodę Odyseusza, którą przeżył w drodze do Itaki.. Napisz mit o powstaniu szkoły przy ulicy Puszczyka 6.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwania.. Sprawdzian historia klasa 5 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 5 dział 1 - Pierwsze cywilizacje; Sprawdzian historia klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja; Sprawdzian historia klasa 5 dział 3 - Starożytny Rzym; Sprawdzian historia klasa 5 dział 4 - Początki średniowiecza1) Atena była boginią: 2) Apollon miał siostrę o imieniu: 3) Postać z jednym okiem to: 4) Jak Kora miała na imię w Hadesie?.

Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. 2.Związki frazeologiczne z mitów?

Mnóstwo literówek.. Swoją ojczyznę nazywali Helladą, a siebie Hellenami.. Pytania zawarte w teście.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Pierwsza część zawiera pytania testowe, a kolejna cześć wymaga własnej odpowiedzi rozwiązującego sprawdzian.Matematyka z plusem.. Kiedy Helleni przybyli do Grecji?. Możesz wyobrazić sobie, że jesteś .Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. Połącz imiona bogów ze sprawowanymi przez nich funkcjami:Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią.. Mit jest to: A.. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Test z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test Z Mitów Kl V for «Sprawdzian Z Mitów Greckich, test z mitologii greckiej dla klasy 5 podsumowanie rozdzialu 4 sprawdzian kontrolny nr 4 klasa 5. wojna i okupacja test 5 kl 5 streszczenie rozdzialu 6 podsumowanie nr 4 spr z jezyka polskiego z hsm everyday nuty valve hammer editor 3.4 FULL spr, podsumowanie rozdzialu 3 sprawdzian .Jutro pójdę w świat 4,5,6 7 listopada 2014 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany Książka nauczyciela zawiera sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi oraz przykładowe wypracowania z poniższych działów:Słowa z uśmiechem 4,5,6 7 listopada 2014 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany Książka nauczyciela zawiera sprawdziany, testy, klucze odpowiedzi oraz przykładowe wypracowania z poniższych działów:Sprawdzian z mitów, legend i podań - klasa V..

12 pyta ... kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć ...Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.

Instrukcja dla ucznia 2 1.. 0/10SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. 5.g, 6. a • Czytaj uważnie wszystkie polecenia.. Dalej.. 12 jest nieprawdą, bo.. • Pisz długopisem z czarnym lub granatowym tuszem.. 1/12 Jakie imię nosił w mitologii greckiej bóg miłości?. Monika Karbarczyk.. Inne tryby testu.. 5) Wykonał 12 niemożliwych zadańBIBLIA 1.. 1 SPRAWDZIAN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE CZWARTEJ OPRACOWAŁY: Mirosława Puszkaruk, Małgorzata Koćmierowska, Agnieszka Rutkowska DROGI CZWARTOKLASISTO!. 3 POŁĄCZ W PARY:Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Bardziej szczegółowowykradł z Olimpu nektar i ambrozję, wyjawił tajemnicę bogów i uwięził boga śmierci, opowiadał ludziom o życiu bogów.. Mit o Ikarze jest opowieścią o: walce i miłości miłości i tęsknocie bogactwie i sławie wolności i swobodzie: 6..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt