Cechy charakteru santiago stary człowiek i morze

Pobierz

Odpowiedz.. Przedstawienie sytuacji i postaci 2.. - interesował się baseballem.. Wygląd zewnętrzny 3.. Zadaj Pytanie Odpowiedz.,,Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" - plan rozprawki na podstawie powieści E. Hemingwaya ,,Stary człowiek i morze".. Według mnie, gdyby Santiago otworzył się bardziej do ludzi, zrozumieliby go.. Dla Santiago ocean nie jest zwykłym terenem eksploatacji, tak jak dla młodszych rybaków, lecz przedstawia pewną osobowość, która w jego rozumieniu winna być rozważana w kategoriach kobiecości.Geneza "Stary człowiek i morze" pozostaje do dziś najbardziej rozpoznawalnym dziełem Ernesta Hemingwaya.Powieść zapewniła mu literacką Nagrodę Nobla i z miejsca została określona jako "nowy klasyk".. Wygl d zewn trzny 3.. - miał około osiemdziesięciu lat.. Przedstawienie sytuacji i postaci 2.. Santiago lubi poznawać otaczający go świat i jest bardzo inteligentny.Stary człowiek Santiago-bohater główny, rybak.. Pasjonował się baseballem oraz rybołówstwem.Plik cechy charakteru santiago stary czlowiek i morze fragmenty.txt na koncie użytkownika smlkona • Data dodania: 31 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Santiago to człowiek silnego charakteru - prowadzi walkę na śmierć i życie (walka z marlinem), by udowodnić sobie i innym, że potrafi czegoś dokonać..

Cechy charakteru Santiago.

Był samotnym wdowcem, nie miał nikogo poza jednym przyjacielem, chłopcem Manolinem.. Nie ma dzieci i jest wdowcem, a jego jedyny przyjaciel to młody chłopiec o imieniu Manolin.Cechy charakteru wraz z przykladami sytuacji, w któwch siç one ujawnialy.. Materiał programowy: 1) charakterystyka Santiago - bohatera lektury ,,Stary człowiek i morze"; 2) zebranie materiału do napisania rozprawki, praca nad planem rozprawki; 3) poznanie kompozycji dłuższej formy wypowiedzi pisemnej .Przydatność 50% Charakterystyka Santiago ''Stary człowiek i morze''.. Jest on bardzo ambitny i dużo oczekuje od siebie, dlatego go podziwiam.. Idolem Santiago był baseballista drużyny New York Yankees, wielki Joe DiMaggio.. Miał on około siedemdziesięciu lat.. Jest rybakiem w podeszłym wieku.. NIe są mi koniecznie potrzebne cytaty, ale jeśli chcecie, to prosze bardzo - daję wolną rękę.. 1), lista wartości (zał.2) Przebieg lekcji: 1.. Nie poddał się nawet wtedy, gdy brakowało mu sił.Cechami charakteru głownego bohatera lektury pt:"Stary człowiek i morze"są: -wytrwałość.. -obowiązkowy.. Jego jedyny towarzysz to młody chłopiec imieniem Manolin.Charakterystyka Santiago.. Zajęcia rozpoczynamy od przypomnienia wydarzeń przedstawionych w utworze.. Jego żona zmarła przez, co starzec był bardzo samotny..

"Stary człowiek i morze".

Wiedzie samotne życie na Kubie i zajmuje się on rybołówstwem.. Charakterystyka Santiago Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfstromie pływając samotnie łodzią (…) tak zaczyna się nie tylko opowieść Hemingwaya, ale i opis jednej z najbardziej znanych postaci w historii światowej literatury - biednego kubańskiego rybaka - Santiago.Jak Santiago (" stary człowiek i morze") przeżywał swoją starośc?. "Stary człowiek i morze" - streszczenie w pigułce "(…) człowiek nie jest stworzony do klęski - powiedział.. -pewność siebie.. Hemingway opisując jego wygląd zaznacza: "wszystko w nim było stare prócz oczu, które miały tę samą barwę co morze i były wesołe i niezłomne".. Był to starszy, wysoki człowiek, miał głębokie bruzdy na karku i brunatne plamy na skórze, które były pamiątką po niezłośliwym raku skóry.Santiago to poczciwy, starszy człowiek lubiący przyrodę i zwierzęta.. Santiago-główny bohater lektury "Stary człowiek i morze" mieszkał w Hawanie, która była stolicą wypspy Kuba.. Przede wszystkiem to musi by wed ug planu poni ej: 1.. - nie miał dzieci.. - glówny bohater opowiadania E. Hemingwaya pt. "Stary czlowiek i morze"; - mial okoåo siedemdziesiçciu lat; - kubaóski rybak, mieszkajqcy samotnie w Hawanie nad brzegiem morza, który cale swoje Žycie spçdzil na morzu (byl najlepszym rybakiem wTaką ideę morza musiał mieć również Hemingway, tworząc swoje arcydzieło Stary człowiek i morze..

Usposobienie i cechy charakteru 5.

- był wdowcem.. - przyjaźnił się z chłopcem o imieniu Manolin.. 2.4) Marlin: był większy od łodzi Santiago, miał pasy szerokości rozszerzonych palców, wielka, silna, wytrzymała, głowa i grzbiet były ciemnofioletowe, miał długi miecz i był dwie stopy dłuższy od łodzi.. Sugeruje od razu, że przygoda Santiago jest czymś więcej - obrazem człowieka postawionego wobec jakiegoś wyzwania.. Opowieść o rybaku, zmagającym się kilka dni z potężnym marlinem, pochodzi zapewne z gawęd kubańskich rybaków.. Umysłowość 4.. Stary rybak zdaje sobie sprawę, że przegra walkę z marlinem, jednak cały czas podtrzymuje siebie na duchu.Tytuł.. CZĘŚĆ OGÓLNA.. Twarz rybaka pokrywały brunatne plamy - skutek działania słońca odbijającego się od fal, a jego ręce były poorane głębokimi szramami od wyciągania linką ryb.Symbolika "Starego człowieka i morza" ostatnidzwonek.pl, Żagiel łodzi Santiago "Żagiel był wylatany workami od mąki, a zwinięty wyglądał jak sztandar nieodmiennej klęski", dla niektórych rybaków to główny bohater opowieści był chodzącym symbolem permanentnej porażki.Chociaż płachta była bardzo stara, to wciąż sprawna, dzięki niej Santiago mógł wypłynąć .Charakterystyka Santiago.. -odważny.. Jest on mężczyzną w podeszłym wieku, liczy ok. 70 lat..

-optymistyczny.Głównym bohaterem utworu pt. "Stary człowiek i morze " jest Santiago.

Santiago był starszym mężczyzną.. Posiadał ogromną moc przetrwania.. 5) Wytrwałośc, upartośc, dążenie do zrealizowania danego sobie celu, wiara w siebie,.Stary człowiek i morze.. Przede wszystkiem to musi być według planu poniżej: 1.. -gorliwy.. - całe swoje życie spędził na morzu jako rybak.. -cierpliwy.. Ważne są wygłaszane przez niego monologi.. Przez pewien czas pływał ze starym rybakiem, ale rodzice uznali staruszka za pechowca i postanowili zabrać syna na swoją łódź.. Bohater od zawsze pragnął.Jego cechy charakteru sprawiały, że nie był, ot takim sobie zwykłym człowiekiem.. Stosunek do przyrody i .1.Przedstawienie postaci: - Santiago.. pytanie: odpowiedź: powiadamiaj mnie automatycznie o kazdej nowej wypowiedzi w tym pytaniu.. 2010-03-24 21:27:11Charakterystyka Santiago ("Stary człowiek i morze" Ernesta Hemingwaya) Santiago to główny bohater książki napisanej przez Ernesta Hemingwaya pt. Manolin to troskliwe i dojrzałe (jak na swój wiek) dziecko.Ok, wi c potrzebuj charakterystyki Santiago.. Żyje w nędzy, na obrzeżach Hawany.. - Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" Motywy literackie w "Starym człowieku i morze" Symbolika "Starego człowieka i morza" Motyw przyjaźni w opowiadaniu "Stary człowiek i morze" Problem dumy .Opowiadanie pt.: "Stary człowiek i morze" ukazało się w 1952 roku.Motywy, które pojawiają się w historii Santiago, Hemingway zaczerpnął z własnego życia: połowy wielkich ryb, zainteresowanie baseballem (Santiago i jego mały przyjaciel są fanami tego sportu), ciężkie życie z pracy własnych rąk.Wybór bohatera związany jest z fascynacją Kubą.Manolin - charakterystyka • Stary człowiek i morze Mały chłopiec, przyjaciel Santiago uważający się za jego ucznia.. Wśród innych ludzi wyróżniała go głównie odwaga, silna wola, wytrzymałość na ból, głód, zimno oraz upartość w dążeniu do zamierzonego celu.. "Stary człowiek i morze".. Napisano 29-10-2007 13:38, przez bartollo.. Starzec zachwycał się tym, że DiMaggio pozostawał najlepszym zawodnikiem na boisku pomimo nękających go kontuzji.Ok, więc potrzebuję charakterystyki Santiago.. Usposobienie i cechy charakteru 5.Pomoce dydaktyczne: egzemplarze opowiadania "Stary człowiek i morze", schemat piramidy wartości (zał.. -ambicja.. Nauczyciel informuje uczniów o celach i zadaniach lekcji.. 2009-04-16 22:30:15 cechy charakteru i usposobienia santiago 2010-02-16 22:01:44 moglibyście mi pomóc w napisaniu charakterystyki głównego bohatera Santiago lektury pt. Stary człowiek i morze ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt