Ciekawe tematy na godziny wychowawcze

Pobierz

Temat Tematyka zajęć Ścieżka edukacyjna Termin 1.. Co robiliśmy niedawno?. Interesujące wnioski.Godzina wychowawcza Koło fortuny.. Zabawy intelektualne.. Bezpieczna droga do i ze szkoły 2.. Dziś moja wychowawczyni poprosiła mnie o to , bym poprowadziła piątkowe zajęcia (g.wychowawcza).. Plecak.. Październik.. Udział w akcji " Sprzątanie Świata '' idea akcji i jej cele.. Spotkanie z funkcjonariuszem KMP w Siedlcach.. Jest wspaniałym materiałem do dyskusji i do poruszenia bardzo ważnych tematów.TEMATY GODZIN WYCHOWAWCZYCH W KLASIE V Lp.. Jesteśmy zgranym zespołem klasowym.. Czytaj dalej.dostępny na F - dla wychowawców, pedagogów i rodziców.. Wybieramy samorząd klasowy.. Wybory samorządu klasowego.. Kiedyś znalazłam bardzo krótki film na YouTube.. Może macie pomysły na jakieś tematy ?godziny wychowawcze na temat: "O tolerancji " .. Ja i moja zdalna szkoła.. Jacy jesteśmy wobec siebie?. Pierwsza myśl, pierwsza odpowiedź - 6b Odkryj karty.. Podział godzin; Logowanie; Galeria.. Przebieg zadania: Każdy po kolei losuje zadanie dla siebie i od razu odgrywa scenkę - pantomimę.. Moja nauczycielka jest 'młodzieżowa' , śmieszna, z poczuciem humoru.. Prawa i obowiązki ucznia - przypomnienie Statutu Szkoły, WSO, regulamin ocen z zachowania i pozostałe regulaminy szkoły.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Godzina wychowawcza.. Dowiedzą się także, jaki jest procentowy udział kobiet i mężczyzn studiowania na wybranych kierunkach, na przykładzie wyższych uczelni technicznych.Tematyka godz wychowawczych; Stołówka szkolna; Kalendarz roku szkolnego; Terminarz spotkań; Złota Księga; Osiągnięcia; Podręczniki; Rada Rodziców; Dyżury w szkole; Zapisy do szkoły; Planowane wycieczki; Pedagog; Ubezpieczenie; Ciekawe linki; Zasady oceniania; Wynajem pomieszczeń; Dla nauczycieli..

filmu na godzinie wychowawczej.

Niżej przedstawiam kilka zabaw, które zastosowałam na swoich lekcjach.. 24.Jak podobieństwa i różnice wpływają na nasze wzajemne kontakty?. TEMAT TEMATYKA ZAJĘĆ ŚCIEŻKA EDUKACYJNA TERMIN 1.. 3.TEMATYKA GODZIN WYCHOWAWCZYCH DLA KLASY VI.. Dzień Chłopca w naszej klasie .Godziny wychowawcze Gotowe lekcje wychowawcze.. 25.Konflikty są częścią naszego życia.. Empatia - umiejętność potrzebna w życiu.. Nie bierz tego do siebie 5 sposobów jak przestać się przejmować - godzina wychowawcza.. 20.Pomaganie innym.. Bieżące sprawy klasowe.. 2021/2022; 2020/2021; 2019/2020; 2018/2019Godzina wychowawcza nie może być o niczym.. 22.Uczymy się odmawiać.. 23.Podejmujemy trudne decyzje.. Bezpieczna droga do i ze szkoły .. Bardziej szczegółowoelektroniczne karty "Lekcje z emocjami" z propozycjami ćwiczeń na godziny wychowawcze, które możesz wykorzystać w pracy ze swoją klasą, w dowolnym momencie roku szkolnego, aby wspierać rozwój ich umiejętności radzenia sobie z emocjami.woreczek, z którego uczniowie będą losować, przestrzeń w sali, czyli przesuwamy ławki pod ściany i tworzymy scenę, karty do pobrania masz zadanie 2 masz zadanie 1.. Bezpieczna droga do i ze szkoły 2.. TEMATY GODZIN WYCHOWAWCZYCH W KLASIE V Lp.. Moi uczniowie zawsze czekają na nią z niecierpliwością.. Klasa zgaduje.. Poziom edukacyjny: Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe..

Plan zawiera 32 tematy.

Wybór samorządu klasowego, prawa i obowiązki ucznia.. Kształtowanie postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego, regionu, kraju, Europy.. Twój idol, twój autorytet.. Zaczęłam go wykorzystywać na godzinie wychowawczej i mimo, że ma tylko 2 min, zajmuje całą godzinę.. Jak być dobrym zespołemTEMATY GODZIN WYCHOWAWCZYCH W KLASIE V.. Filmy na wychowawczą Przegląd filmów dla nauczycieli, filmy do wykorzystania na godzinie wychowawczej.. Uczę się w klasie integracyjnej- co to oznacza?. • uczymy się demokracji • uczeń potrafi pozytywnie zaprezentować koleżankę, kolegę • rozumie potrzebę działania samorządu klasowego wychowanie patriotyczne i obywatelskie (życie w grupie) 2.. Temat Tematyka zajęć Ścieżka edukacyjna Termin 1.. Propagowanie sposobów właściwego postępowania w czasach pandemii COVID-19.. POMYŚL O PRZYSZŁOŚCI BEZ STEREOTYPÓW [DO POBRANIA] Uczniowie i uczennice poznają znaczenie słowa stereotyp.. Wybór samorządu klasowego.. Katarzyna Góralczyk.. Zapoznanie z kodeksem ucznia .. Emocje w moim życiu- pozytywne i negatywne.. Bieżące sprawy klasowe.. 7.W wpisie opisuje 4 pomysły na angażujące godziny wychowawcze online, które pomogą nam utrzymać motywacje klasy w czasie nauki zdalnej..

• Plan zawiera 32 tematy.

"Jak cię widzą, tak cię piszą"- postawa kulturalnego ucznia.. Bezpieczny pobyt w szkole Bezpiecznie bawimy się na przerwach w szkole iKsiążka zawiera cykl tematów do pracy z młodzieżą na godzinach wychowawczych.. Odkryj karty.. Poza szkołą (czy istnieje życie poza szkołą?Tu znajdziesz scenariusze godzin wychowawczych, dzięki którym lepiej poznasz i zrozumiesz swoich uczniów.. Witam.. - Mój region - najpiękniejsze miejsce" - Nasze prawa i obowiązki w UE.Tematyka godzin wychowawczych dla klas VIII Uwaga: Tematyka oparta jest na planie wychowawczo-profilaktycznym szkoły oraz na głównych kierunkach polityki oświatowej państwa.. Zaproponowane tematy zajęć zostały tak zaprojektowane, by pomóc Ci zbudować i utrzymać klasę jako grupę, ale również prezentują narzędzia do edukacji zdalnej, które mogą Ci się przydać do pracy z uczniami.TEMATY GODZIN WYCHOWAWCZYCH W KLASIE IV Lp.. wg Martynakowalkowska.. Bezpieczny pobyt w szkole 3.. Godzina wychowawcza bez przygotowania; Savoir Vivre : Czyli kultura na co dzień Lekcja wychowawcza .Będąc wychowawcą klasy gimnazjalnej ciągle poszukuję nowych pomysłów na ciekawe lekcje wychowawcze.. Wybór samorządu klasowego, prawa i obowiązki ucznia.. Historia i społeczeństwo Przyroda Zajęcia techniczne Godzina wychowawcza Plastyka Matematyka Język polski Zajęcia komputerowe Biologia Chemia Fizyka Geografia Informatyka Technika Historia Wiedza o społeczeństwie.Tematyka godzin wychowawczych dla klas VI Uwaga: • Tematyka oparta jest na planie wychowawczo-profilaktycznym szkoły oraz na głównych kierunkach polityki o światowej pa ństwa..

Wybory samorządu klasowego.Czas: 1,5 godziny.

Bieżące sprawy klasowe.. Sprawdzaliśmy na ile znamy siebie, swoją klasę, wychowawcę.. Bezpieczna droga do szkoły.18.Co lub kto na nas wpływa?. Zasady wyboru uczniów do samorządu klasowego Sposób głosowania Kodeks Ucznia: prawa i obowiązki Wychowanie patriotyczne i obywatelskie (życie w grupie) 2.. Dzięki takim lekcjom Twoja klasa stanie się zgranym zespołem, który będzie sprawiał mniej kłopotów.TEMATYKA GODZIN WYCHOWAWCZYCH DLA KLASY IV.. Na ile nauczyciel zna swoich podopiecznych?. Wrzesień.. Organizacja pracy na godzinach wychowawczych.. Propozycje tematów godzin wychowawczych 1.. Zabawy słowne.. Zajęcia z wychowawcą SP.. 16 kwietnia 2020.. Prawa i obowiązki ucznia na terenie szkoły.. 19.Moje przyjaźnie.. Namawianie.. wg Alachaszcz.. Pozostałe lekcje przeznaczone s ą na apele, wyj ścia lub pogadanki wynikaj ące z jednorazowych akcji szkolnychPrzykładowe tematy godzin wychowawczych na rok szkolny 2016/2017: 1.. Zapoznanie uczniów ze Statutem Szkoły.. Problem tkwi w tym, że nie wiem na jaki temat mam przeprowadzić lekcję.. TEMATYKA GODZIN WYCHOWAWCZYCH DLA KLASY V Wrzesień 1.. Szkoła podstawowa Klasy IV-VIII Godzina wychowawcza Autor: Ewa Chłód Co uzyskasz po lekcji: Poznasz samego siebie Ocenisz poziom swoich wewnętrznych emocji Zrobisz pracę "coś z niczego" Pozbędziesz się złych emocji….. Wrzesień 1.. PROPOZYCJE TEMATYCZNE NA GODZINĘ WYCHOWAWCZĄ Scenariusz zdalnej lekcji o koronawirusie Poprowadź lekcję online o koronowirusie autorstwa Danuty Sterny i Jacka Strzemiecznego.Jaki temat na godzinę wychowawczą ?. Uczniowie ustalają, w jakiej kolejności będą uczestniczyli w grze.TEMATYKA GODZIN WYCHOWAWCZYCH DLA KLASY V SZKOŁY PODSTAWOWEJ Wrzesień 1.. Obejmuje zagadnienia dotyczące integracji grupy, podnoszenia poczucia własnej wartości, profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania agresji wśród młodzieży.Mam nadzieję, że na moim blogu znajdziecie inspiracje i pomysły na godziny wychowawcze, bo myślę, że to bardzo potrzebny czas na budowanie relacji.. Link do webinaru Fundacji Szkoła z Klasą o bezpieczeństwie cyfrowym.. Możemy także podzielić grupę na zespoły.Samotna i zła w sieci.. 26.Sposoby rozwiązywania konfliktów.Klasa IV-VIII.. - Imigranci i uchodźcy - szanse czy zagrożenia dla naszego dziedzictwa kulturowego?. Poznajemy się lepiej - wybieramy samorząd klasowy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt