Test z lektury dzieci z bullerbyn część 1

Pobierz

Lisa przedstawia Bullerbyn i mieszkające tu dzieci.. Quiz w Poczekalni.. Część wstępna 1.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Dzieci z BullerbynNazwa gospodarstwa każdej rodziny w Bullerbyn: a) osiedle b) dzielnica c) zagroda 15.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Przetestuj swoją wiedzę.1) Kto jest autorem książki "Dzieci z Bullerbyn"?. Udostępnij.. Część I. Wylosuj słowo na każdy miesiąc roku 2021!. Wprowadzenie do tematu zajęć: Wysłuchanie fragmentu książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" - rozdział pt.: "Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę?. .Książka "Dzieci z Bullerbyn" została napisana przez Astrid Lindgren w roku 1947.. Ile zagród liczy osada Bullerbyn?. Noc spędzają w szałasie, a nad ranem wracają do domu z koszami pełnymi raków.. a) Astrid Lindgren b) Maria Konopnicka c) Hans Chrystian Andersen d) Tove Jonson 2) Kto opowiada przygody mieszkańców Bullerbyn a) Anna b) Britta c) Lisa d) Lasse 3) Co Szwedzi wkładają do wigilijnej kaszy?1) Autorem książki jest: a) Hans Christian Andersen b) Astrid Lindgren c) Barbara Kosmowska 2) Bullerbyn to: a) wieś b) duże miasto c) miasteczko 3) Narratorem książki jest: a) Olle b) Anna c) Lisa 4) Ile zagród jest w Bullerbyn?.

Co piekły dzieci z Bullerbyn przed Gwiazdką?

zwycięży ten, kto zgadnie ile jest pierniczków w puszce zwycięży ten, kto zgadnie ile jest ziarenek grochu w butelceDzieci z Bullerbyn.. Składa się ona z trzech części, a każda z nich podzielona jest na rozdziały.Dzieci z bullerbyn książka na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. TEST: Lektura dzieci z Bullerbyn: Część I. head2007 4 lata temu.. Czytanie ze zrozumieniem - przeczytaj i podkreśl właściwą odpowiedź.. Czy znasz Dzieci z Bullerbyn?. To świetnie!. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Bullerbyn • klasa 3 • pliki użytkownika boulinka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Dzieci z Bullerbyn wydanie kolekcjonerskie Astrid Lindgren images zdjecia 26 83 10 10980 6e.jpg, Dzieci z Bullerbyn test.doc(2/19) Dzieci z Bullerbyn - streszczenie, Zabawa w wysyłanie listów Dzień siódmych urodzin Lisy obfitował w mnóstwo przyjemności: wspólny podwieczorek ze wszystkimi dziećmi z Bullerbyn (cała szóstka), prezenty (książka z bajkami, torcik czekoladowy), a na koniec zrealizowanie pomysłu Lisy na komunikator między nią z przyjaciółkami.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij..

Jakie ozdoby robiły dzieci z Bullerbyn na choinkę?

Czy te sytuacje Cię .1) Autorką książki pod tytułem "Dzieci z Bullerbyn", jest: a. Lucy Montgomery b. Astrid Lindgren c. Mira Jaworczakowa 2) Z ilu części składa się książka: a. dwóch b. trzech c. czterech 3) Jak ma na imię narratorka książki, jedna z bohaterek?. Dzieci z Bullerbyn to powieść, która pokazuje czytelnikom, jak wyglądało życie dzieci mieszkających na wsi w latach 40./50.. - test sprawdzający znajomość lektury w klasie III.. Jak to jest po angielsku?. Polowali na nie Lasse i Olle: a) dzikie konie b) dzikie świnie c) dzikie bawoły 16.. - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III I.. Plan wydarzeń.. 1; 3; 4; Sprawdź się w poniższych tematach: Pippi Pończoszanka.. Jaki coroczny konkurs przed Gwiazdką urządzały dla całej wsi dzieci z Bullerbyn, w którym nagrodą .I.. Znasz ją na pamięć?. W Polsce lektura ta ukazała się dopiero 1957 roku.. Założyły ją dzieci z Bullerbyn: a) ,,Wiśniową Spółdzielnię" b) ,,Czereśniową Spółdzielnię" c) ,,Morelową .. "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren to ukochana książka milionów dzieci na całym świecie.. a) 5 b) 3 c) 4 5) Jak mieli na imię bracia Lisy?Lista pytań z lektury Dzieci z Bullerbyn.. "-dzieci próbują odgadnąć, z którego rozdziału pochodzi przeczytany fragment -dzieci opowiadają dalszą część rozdziału - zwyczaje bożonarodzeniowe II.Jaki coroczny konkurs przed Gwiazdką urządzały dla całej wsi dzieci z Bullerbyn, w którym nagrodą był piernik?.

Jak nazywają się dzieci tych gwiazd?

pytanie 1 z 10.. Właśnie czytasz ponownie ze swoim dzieckiem?. - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III I. a. pięć b. trzy c. siedem25.. Lisa mieszkała w: Zagrodzie .Problematyka.. Sprawdź się!. Tagi dla tego testu: tradycje zwyczaje znajomości zajęciaAUDIOBOOK Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren (książka do słuchania).. 19 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pamiętnika; Komiksu; Baśni 2.. W jakiej formie napisana jest książka Dzieci z Bullerbyn?Część I Przedstawienie dzieci z Bullerbyn Opowieść o dzieciach z Bullerbyn rozpoczyna Lisa.. W jakiej formie napisana jest książka Dzieci z Bullerbyn?. Dziewczynka opisuje braci - Lassego i Bossego.. Skomentuj.. Z przyjemnością czytają ją kolejne pokolenia.. Sprawdź w naszym teście, ile pamiętasz z tej wspaniałej powieści!Test sprawdzający z lektury "Dzieci z Bullerbyn" Test jest na poziomie drugiej klasy dobrze przeczytana książka jest nagradzana prawidłowym rozwiązaniem testu..

3.Astrid Lindgren, "Dzieci z Bullerbyn" - test z lektury.

a) gwiazdki b) serduszka c) koszyczki Część II " Jest już nas siedmioro w Bullerbyn" 1.. Skomentuj.. Sprawdzenie zadań domowych 2.. Książka opisuje życie sześciorga dzieci z malutkiej szwedzkiej wioski Bullerbyn.. "Czy znasz Dzieci z Bullerbyn?". Aleksandra_Wilczynska 5 lat temu.. Lisa 4) Ile zagród było w Bullerbyn?. Pierwszy umie opowiadać okropne historie o duchach, jest bardzo silny, bardzo szybko biega, a drugi ma podobne zdolności sportowe co dziewczynka.Pewnego dnia wszystkie dzieci z Bullerbyn i ich ojcowie jadą nad jezioro Ciche, by tu łowić raki.. .Czy znasz Dzieci z Bullerbyn?. Czy odpowiesz na każde pytanie dotyczące perypetii grupy szwedzkich dzieci z trzech sąsiadujących ze sobą zagród w Bullerbyn?. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Dzieci z Bullerbyn .Dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren - streszczenieHistoria dzieci, które mieszkają w Bullerbyn, gdzie przeżywają liczne przygody i nigdy się nie nudzą.,,Dzieci z Bullerbyn to powieść napisana w 1947 roku przez popularna szwedzką pisarkę dzieciecą - Astrid Lindgren.. Rozmaite przygody i figle opowiada: Lisa; Anna; Britta 3.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Opowiada przygody małych dzieci przeżywających swoje dzieciństwo w małej wiosce Bullerbyn.. Czytanie ze zrozumieniem - przeczytaj i podkreśl właściwą odpowiedź.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pobierz legalnie całość (Audiobook) S.Jak dobrze znasz Dzieci z Bullerbyn.. a) pierniczki b) ciasteczka c) makowiec 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt