Test z lektury kamienie na szaniec pytania otwarte

Pobierz

Sprawdź się!. Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Język polski, Lektury szkolne, Ogólny .. "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Quiz w Poczekalni.. Autorem wiersza, z którego pochodzi tytuł książki, jest: a) Adam Mickiewicz b) Juliusz słowacki c) Krzysztof Kamil Baczyński d) Aleksander Kamieński 3.. 3 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Quiz w Poczekalni.. wywołała na mnie ogromne wrażenie i emocje.. 2010-10-09 16:45:38; napisze mi ktoś streszczenie z lektury " Kamienie na szaniec?. Książka ta -tak bardzo popularna, że już dla kilku pokoleń Polaków stanowi lekturę obowiązkową, wynikającą jednak nie z nakazu szkolnego, lecz z czytelniczego wyboru - ma swoją niezwykłą historię.. Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. Zapamiętaj!. .Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?. pytanie 1 z 10.. Wyślij zgłoszenie.. Czy odgadniemy o której byłeś w kościele ze .Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d) pamiętnik 4.Pytania z lektury Kamienie na szaniec 2010-04-20 23:09:33 Dlacego aleksander dał tytuł swojej książce kamienie na szaniec 2012-12-10 18:11:47 poda ktos wszystkie odpowiedzi z lektury kamienie na szaniec ?.

Pytania z lektury Kamienie na szaniec.

Wyślij zgłoszenie Emilka_Kowalczyk2.. 2Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. 2039 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Czy jesteś jak All Might czy Endeavor?. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. Test zawiera 34 pytań.. 2009-10-28 19:52:46; Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20Pytania i odpowiedzi - Kamienie na szaniec.. 1495 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Wybierz obsadę serialu "Wiedźmin"!. Książka Kamińskiego dotyczyła takiej właśnie walki i stąd ten tytuł.1.. .1.a) 2.d) 3.b) 4.a) Jan Bytnar -Rudy b) Aleksy Dawidowski - Alek c) Leszek Domański - Zeus d) Tadeusz Zawadzki - Zośka 5.a) 6.b) 7.. Rozpoznaj kolory w popularnych metaforach!. Sprawdź się!. Aleksander Kamieński nie był: a) harcerzem b) dziennikarzem c) ministrem d) żołnierzem 2..

Takie też są Kamienie na szaniec.

Co oznacza tytuł Kamienie na Szaniec?. Żyć i pięknie umierać 8.Afera Kopernikańska w której zasłynął Alek polegała na jego samodzielnej akcji usunięcia niemieckiej tablicy (płyty) z pomnika Mikołaja Kopernika.. .Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.pustobrzmiących słów; autor pozostaje zawsze w zgodzie z tymi, o których pisze, i z samym sobą.. Mam 13 lat i dla mnie ta książka jest strasznie drastyczna, ale .Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".. Najbardziej rozdział "pod arsenałem", o którym była mowa w 3 pytaniu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.Quiz wiedzy o lekturze "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Tromba czy Marcin Dubiel?. pytanie 1 z 15. .. "Kamienie na szaniec" Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".. Quiz nadesłany przez Panią Katarzynę Przedlacką- Pietrzak na konkurs "Kto pyta - nie błądzi"..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Kamienie na szaniec to: a) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku b) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) wszystkie odpowiedzi są poprawne RozwiązanieTest z "Kamienie Na Szaniec " .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kamienie na szaniec to słowa napisane przez Juliusza Słowackiego.. Napisz do nas.. 2013-04-04 18:27:46; Pytania z lektury" Kamienie na szaniec", odpowiesz ?. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.W tym quizie sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki ,,Kamienie na Szaniec" Aleksandra KamińskiegoWitaj na stronie Quizz.pl.. 2010-03-22 13:16:34 Lektura " Kamienie na Szaniec ", pytania do lektury ( Akcja pod Arsenałem ).. 2 miesiące.. Jakim zajęciem zasłynął .Jak dobrze znasz Książkę "Kamienie na Szaniec" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z niemieckimi napisami.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści..

Pytania dotyczące lektury Kamienie na szaniec.

Alek,Zośek,Rudy Olek,Zosiek,Rudek Olek,Rudy,Zośka Alek,Rudy,Zośka : 8.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. 9.Po aferze kopernikowskiej Alek ukrywał na wsi u narzeczonej, Basi.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Odpowiedz na pytania odnośnie lektury " kamienie na szaniec ".. 2013-01-09 20:20:22 Przybliżysz postać Buzdygana z lektury " Kamienie na szaniec " ?Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. .z głodu w obozie koncentracyjnym od strzału : 6. Ilu więźniów odbito w akcji pod Arsenałem?. Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Kolorowe metafory.. Jakie przezwiaska mieli bohaterowie książki pt."Kamienie na szaniec"?. Polska Walcząca.. 3 lata.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2. miałam 3-dniowom "depresje" jeśli można to tak nazwać.Myślę, że tą lekturę powinno omawiać się w trochę starszych klasach.. Miały one przesłanie patriotyczne, naleganie aby nie ustawać w walce, nawet gdy jest ona beznadziejna.. Nie czytałam do końca tej lektury .Ta lektura jest piękna.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Co oznacza ten symbol?. 2011-02-13 20:10:35Test Cierpienia Młodego Wertera - Johann Wolfgang Goethe 3 Test Średniowiecze 1 Test Mały Książę - Antoine de Saint Exupéry 3 Test Ogniem I Mieczem - Henryk Sienkiewicz 4 Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 1 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 6 Test Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa 3 Test Mitologia - Jan Parandowski 8 Test Renesans 384% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt