Test ze znajomości zbrodni i kary

Pobierz

Zbrodnia i kara gdzie rozgrywa się akcja powieści.. Nie mógł zapomnieć o tym co zrobił.. Zbrodnię i karę można wykorzystać w tematach, kiedy mowa o: • etycznej tematyce literatury (dobru i złu) • problemie cierpienia • winie, karze, odkupieniu • wpływie miasta na psychikę człowieka • obecności motywów biblijnych w literaturze późniejszych epok • analizie zbrodni i jej konsekwencjach • ocalającej sile miłości .Siemion Marmieładow - charakterystyka • Zbrodnia i kara Ojciec Sonii (córki z pierwszego małżeństwa) i trójki młodszych dzieci ze związku z Katarzyną Iwanowną.. Niewierny Tomasz jestem, więc z pazurem na tekście przeanalizowałam całą powieść i wyszło mi, to co widzicie poniżej, czyli: 3 i pół dnia do choroby (potem 3 dni wyjęte z życiorysu przez chorobę)W marcu 2017r.. Piotr Pietrowicz Łużyn - charakterystyka postaci.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.7.nauczycielka; posadzono ją o romans ze Swidrygajłowem 8.B 9.A 10.A 11.C 12.B 13.C 14.A 15.Biblię, Łazarzu 16.C 17.B 18.C test został opracowany na podstawie tekstu "Zbrodni i kary" - Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1967 rok, w tłumaczeniu Czesława Jastrzębiec - Kozłowskiego Opracowanie: mgr Monika CzerniawskaTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. #lektury #fiodordostojewski #lekturyszkolne..

Test znajomości lektury Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego Zawiera 15 pytań.

Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.test.ze.znajomosci.doc Rozmiar 40 KB: Fragment dokumentu: .. Co dostaje od Soni Raskolnikow przed pójściem na komisariat, gdzie przyznał się do zbrodni?Darmowy quiz: "Zbrodnia i kara" - test znajomości lektury w kategorii Literatura7.nauczycielka; posadzono ją o romans ze Swidrygajłowem 8.B 9.A 10.A 11.C 12.B 13.C 14.A 15.Biblię, Łazarzu 16.C 17.B 18.C test został opracowany na podstawie tekstu "Zbrodni i kary" - Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1967 rok, w tłumaczeniu Czesława Jastrzębiec - Kozłowskiego Opracowanie: mgr Monika CzerniawskaCzas akcji "Zbrodni i kary" w różnych testach dostępnych w Internecie określono na 9 i pół dnia.. Konkurs został zorganizowany z okazji 150-tej rocznicy wydania powieści.. Myśli w jego głowie wręcz go torturowały, więc wracał do miejsc, które kojarzyły mu się z popełnionym mordem, czego był zupełnie nieświadomy.Ciągle chce, żeby dawać jej buzi.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Wydarzenia "Zbrodni i kary" rozgrywają się w ciągu: pięciu dni siedmiu i pół dnia dwunastu i pół dnia dziewięciu i pół dnia: 3.. Kim jest Lizawieta jest siostrą starej lichwiarki 12.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.Celem artykułu jest charakterystyka postaci Zbrodni i Kary Fiodora Dostojewskiego jaką jest Piotr Pietrowicz Łużyn..

Test: Zbrodnia i kara Test znajomości lektury "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego.

#dziady #adammickiewicz #lektury #lekturyszkolne #romantyzm.. Akcja powieści rozpoczyna się: zimą latem wiosną jesienią: 4.. - Zawsze wychodzi ze szkoły na samym końcu.. GENEZA: Zbrodnia i kara powstała w latach .. Zbrodnia i kara pytania do lektury.. Ponieważ jest najgorszy w klasie, często ma problemy z wychowawczynią i za karę musi pisać linijki.Zbrodnia i kara do prac pisemnych.. Jego cel to propagowanie czyteln.Sprawdź swoją wiedzę przed sprawdzianem z lektury!. Zbrodnia i kara zagadnienia.. Analizując i interpretując podane fragmenty "Lalki" B. Prusa oraz "Zbrodni i kary" F. Dostojewskiego, scharakteryzuj bohaterki oraz przedstawi stosunek innych ludzi do nich.. Metoda oceniania: Najwyższa ocena.Test: Film "Zbrodnia i kara" Piotra Dumały został pokazany w roku: a) 1973 b) 1978 c) 2000 d) 1995 .. Główny bohater powieści ma: 23 lata 25 lat 27 lat 29 lat: 5.. /w Petersburgu w lipcu 1865 r./Test Świętoszek Test Zbrodnia i kara Fiodor Dostojewski Test Wybrane opowiadania i nowele Stefana Żeromskiego Test Tango Sławomir Mrożek Test Teatr gracki Test Król Edyp Sofoklesa Test Mistrz i Małgorzata M. Bułhakow Test Cierpienia młodego Wertera J.W. Goethe Test Kordian Juliusz Słowacki Test Witold Gombrowicz FerdydurkeTesty ze znajomości lektur, TEST ZE ZNAJOMOŚCI 'ZBRODNI I KARY' KARTKI..

Przetestuj swoją wiedzę.Sprawdzian znajomości lektury "Zbrodnia i kara" F. DostojewskiegoSprawdzian znajomości lektury "Zbrodnia i kara" F. Dostojewskiego.

Sprawdź swoją znajomość lektury.. Wydarzenia "Zbrodni i kary" rozgrywają się w ciągu: a) pięciu dni b) dwunastu i pół dnia .. Były urzędnik, doprowadzony na skraj wyniszczenia fizycznego i psychicznego poprzez nałóg alkoholizmu.Geneza utworu i gatunek.. Koszmar ze skatowanym koniem przyśnił się Rodionowi, gdy ten spał: a) u przyjaciela - Razumichina .Kim jest Dunia siostrą Radiona 10.Kolega ze studii Radiona to Razumichin 11.. Wykorzystaj znajomość obu utworów.Testy ze znajomości lektur, TEST ZE ZNAJOMOŚCI 'ZBRODNI I KARY' Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.test.ze.znajomosci.doc Rozmiar 32 KB: Fragment dokumentu: TEST ZE ZNAJOMOŚCI "ZBRODNI I KARY" Gdzie i kiedy rozpoczyna się akcja Zbrodni i kary?. Piotr Pietrowicz Łużyn.. w XLO odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu: TEST ZNAJOMOŚCI ZBRODNI I KARY FIODORA DOSTOJEWSKIEGO.. Raskolnikow jest: kupcem lichwiarzem nauczycielem byłym studentem prawa: 6.Testy z treści lektury "Zbrodnia i kara" / Test ze Zbrodni i kary cz. 2; Test ze Zbrodni i kary cz. 2. a) o Buni b) o Jadwini c) cioci Mikołajka d) o babci Rufusa 24) O kim mowa?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt