Sprawdzian opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa

Pobierz

Czy to żart?. Sprawdź, ile pamiętasz!. Ta osoba to postać z jednej z części cyklu "Opowieści z Narnii", którą napisał Clive Staples, Lewis.. Super stronka, fajna sówka i można się dokładnie wyuczyć!. Co potwory czarownicy zrobiły Aslanowi?Fajne mam jutro sprawdzian z tego Odpowiedz.. 2014-05-01 11:25:19Czarownica w Narnii zgodnie z odwiecznym Prawem Władcy-Zza-Morza odgrywa rolę Kata.. Niestety bajkową krainą od stu lat rządzi zła Czarownica, która spowiła Narnię wieczną zimą.Opowieści z Narnii.. Lewis zadedykował książkę swojej córce chrzestnej, Lucy Barfield.. Pozostają pod opieką profesora Kirke, który jest ekscentrycznym, ale miłym starszym człowiekiem.. Nie było tuChcę sprawdzić waszą wiedzę na temat lektury Opowieści z Narnii lew czarownica i stara szafa.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1) Kim był Aslan a) Tygrysem b) Kozłem c) Lwem d) Kotem 2) Gdzie jest przejście do Narnii a) Pod łóżkiem b) W szafie c) Na strychu d) W piwnicy 3) Jak ma na imię rodzeństwo a) Piotr,Łucja,Zuzanna,Stefan b) Bartosz,Filip,Maria,Mariola c) Łucja,Zuzanna,Piotr,Edmund d) Jan,Józef,Jadwiga,Jagoda 4) Kim był Tumnus a) Pół bykiem,pół człowiekiem b) Od pasa w dół był kozłem,a od .Wasza ulubiona postać z książki,, Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa ''?.

Opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa odcinek 3. anonim .

Łucja, przedostała się przez szafę do krainy Narnii, przystanęła koło .Plik test z lektury.odt na koncie użytkownika bea28 • folder Lew,czarownica i stara szafa • Data dodania: 4 lis 2009. a) przy tamie, b) przy Kamiennym Stole, c) na brzegu morza.. Stara szafa - to przejście do innego świata.Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to historia czworga rodzeństwa, które odnajduje tajemnicze państwo zamieszkałe przez mityczne stworzenia i mówiące ludzkim głosem zwierzęta.. Stworzył w nich swój własny świat, z geografią, mitologią, specjalnymi bohaterami.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Dzieci odkrywają przejście przez szafę do magicznej krainy zwanej Narnią.. Dlaczego dzieci musiały opuścić rodzinne miasto i wyjechać na wieś?. Test ze znajomości lektury kl.IV: " Opowieści z Narnii.. 2011-10-21 16:13:56 Podobał wam sie film ' Opowieści z Narnii : Lew , czarownica i stara szafa '.. b) przyprowadził do niej swoje rodzeństwo.. 9) Po powrocie do Narnii Edmund: a) potwierdził słowa siostry, że w szafie istnieje tajne .test z wiedzy o opowieści z narnii ,,lew, czarownica i stara szafa74% Recenzja Opowieści z Narnii; 76% Plan wydarzeń "Opowieści z Narnii..

S. Lewis ,,Lew, czarownica i stara szafa" 1.

Lew, czarownica i stara szafa" .. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Z kim walczył Piotr?. dodany: 2015-02-18 19:29:12, przez: magda.. a) w zamian za Edmunda, b) bo był zmęczony, c) bo przegrał bitwę.. Lew, Czarownica i Stara Szafa" 75% Streszczenie "Opowieści z Narnii".. ZapraszamyMoją przyjaciółką nie mogłaby być Biała Czarownica.. Rozwiąż test!Odpowiedz na pytania wybierając prawidłową odpowiedź.. dzięki tej stronie podóczylam się na sprawdzian polecam.. pytanie 1 z 10. c) zapomniał o spotkaniu z nią.. Dlaczego Aslan oddał się w ręce Białej Czarownicy?. Nie ma czegoś takiego jak Narnia!. a) z wilkiem, b) z tygrysem, c) z dzikiem.. 67% Charakterystyka Edmund'a Pevensie "Opowieści z Narnii.. Które z dzieci jako pierwsze trafiło do tajemniczej krainy?. Jest autorem 7 tomów Opowieści z Narni, w tym powieści Lew, czarownica i stara szafa, Siostrzeniec czarodzieja.Oficjalna witryna internetowa szkoły w Olesznie od lat związanej z historią i tradycjami Armii Krajowej.. Lew, czarownica i stara szafa" przeznaczony dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.. Czym jest Narnia?. Gdzie Aslan spotkał się z dziećmi?. Zawiera historię szkoły i miejscowości, informacje o bieżących wydarzeniach, bogatą fotogalerię.. W rezultacie jesteś już za stara na bajki, a .. w którym stała stara szafa z dużym lustrem w drzwiach..

Opowieści z narnii lew czarownica i stara szafa odcinek 4. anonim .

d) opowiedział o niej rodzeństwu.. Znaczenie tytułu Tytuł odnosi się bezpośrednio do bohaterów utworu.. Lew, czarownica i stara szafa - test wiedzy ze znajomości lektury.. Jest to pierwsza książka z cyklu Opowieści z Narnii.. Lew, Czarownica i Stara Szafa" 69% "Opowieści z Narnii" - streszczenie fragmentu o szafie.LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA Przełożył Andrzej Polkowski .. Jak dobrze znasz fabułę ksążki Opowiesci z Narnii?. Lew - uosabia dobro, ale też siłę, czarownica - uosabia zło.. S. Lewisa, która ukazała się w 1950 r. Inspiracją dla Lewisa jak sam zaznacza był obraz fauna idącego z paczkami i parasolem przez zaśnieżony las.C.S.. Opowieści z Narnii: Lew,Czarownica i stara szafa (2005) - CDA Wyszukiwanie odpowiedzi.Lew, czarownica i stara szafa - to pierwsza część sagi "Opowieści z Narnii" autorstwa C.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraLew, Czarownica i Stara Szafa 3.. Pobierz (doc, 32,0 KB)Lew czarownica i stara szafa - streszczenie szczegółowe, Łucja zagląda do szafy Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja to czwórka rodzeństwa, które zostało wysłane podczas drugiej wojny światowej na wieś, aby uniknąć nalotów trwających w Londynie.. 8) Biała Czarownica zażądała od Edmunda, aby ten: a) nie wchodził więcej do starej szafy..

Lew, czarownica i stara szafa"C.

Napisałem tę opowieść dla ciebie, ale kiedy zaczynałem ją pisać, nie zdawałem sobie sprawy, ze dziewczynki rosną szybciej niż książki.. Opowieści z Narnii To jedyna książka która mi się podobała ogólnie w moim życiu.. Postać to zdecydowanie negatywna, która nie cofnie się przed niczym, by zachować władzę.. Do niej należy życie wszystkich zdrajców, miedzy innymi Edmunda, który przeciwstawił się rodzeństwu.. dodany: 2015-01-19 21:10 .15.. Rozwiąż test i sprawdź!10 pytań mniej lub BARDZIEJ szczegółowych o treść książki pt.,, ,,Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i Stara Szafa"Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki ''Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. 5.c) królową Narnii.. W jakim mieście mieszkały?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt