Referat za i przeciw gmo

Pobierz

Wszelkie prawa zastrzeŜone .GMO W POLSCE - JESTEM ZA CZY PRZECIW?. Ciągnie to za sobą istotne i realne ryzyko, że wraz z tym wymrze wiele gatunków zwierząt.. Zalety GMOGMO oznacza organizmy zmodyfikowane genetycznie w celu uzyskania pewnej pożądanej cechy, np. przedłużenie trwałości żywności.. Jest też za wprowadzeniem obowiązku zgłaszania się osób, powracających z krajów, w których stosuje się wyłącznie żywność zmodyfikowaną, do lekarza pierwszego kontaktu, w celu rozpoczęcia badań wpływu GMO na organizm człowieka.GMO - za czy przeciw?. Gmo to truskawki ( zmodyfikowane poziomki), pomarancze, mandarynki, gmo to większość dostepnych warzyw , GMO to hipoalergiczny wymarzony kotek dla alergicznego dziecka, fosforyzujace w nocy niczym halogeny,rybki ktore są dumą właściciela, odporne na szkodniki pszenżyto, ktore pozwala nakarmić trochę wiecej ludzi niż .zad 1 przedstaw argumenty wysuwane przez zwolennikow i przeciwnikow gmo .jakia jest twoja opinia na ten temat zad 2 podaj dwa przykŁady zachowan zwierzat ktore sa ilustracja roznych koncepcji socjobiologicznych zad 3 na czym polega roznica pomiedzy kreacjonizmem a teoria dobra naturalnego zad4 4 dlaczego takie atrybuty jak planowosc celowosc selektywnosc systematycznosc sa tak istotnie dla .Argumenty przeciw GMO.. Więcej informacji w zasadzie na kaŜde omawiane zagadnienie znaleźć moŜna na stronie , w dziale pt. GMO..

Poznaj argumenty za i przeciw.

przedstaw swoje stanowisko.. 2013-02-18 13:57:22GMO ma równie wielu zwolenników co przeciwników.. Ciężko jest poprzeć jednoznacznie, jedną bądź drugą stronę, ponieważ GMO ma zarówno swoje plusy - zalety jak i wady - minusy.. Pierwszy "GMO" został stworzony w 1973 przez Stanley Cohena i Herberta .Organizmy zmodyfikowane genetycznie (GMO) budzą wiele kontrowersji.. Argumenty zwolenników: zmniejszenie zużycia pestycydów (oprysków), badania organizmów modyfikowanych nie wykazują szkodliwości dla zdrowia ludzkiego, rośliny GM są tańsze i bardziej wydajne, dłużej pozostają świeże,REFERAT!. - biologia: organizmy modyfikowane genetycznie, za czy przeciw.. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać.. Ustawa ta zezwala na uprawy w Polsce genetycznie zmodyfikowanych roślin na skalę przemysłową.GMO, czyli organizmy zmodyfikowane genetycznie to rośliny, zwierzęta i drobnoustroje, których geny zostały celowo zmienione przez człowieka.. W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów.. Tam teŜ zapraszam jeŜeli coś z tej prezentacji Cię zainteresuje.. Przykładami produktów GMO są: soja wzbogacona o dodatkowe białko, winogrona pozbawione pestek, pomidory o wydłużonym okresie trwałości, pozbawione czynnika odpowiadającego za ich dojrzewanie,temat organizmów modyfikowanych genetycznie -GMO..

Jedni naukowcy są za, inni przeciw.

Po kaŜdym slajdzie są wypisane komentarze.. Dziękuje za pomoc.Za największe problemy w związku z uprawą takich roślin uznano natomiast m.in. nieznany długofalowy wpływ GMO na środowisko i zdrowie (37 proc.) oraz wyższa cena nasion (23 proc.).. Spór o GMO | Poradnia.pl.. Wszystkie sejmiki wojewódzkie opowiedziały się przeciwko GMO i za utworzeniem w ich województwach strefy wolnej: od upraw genetycznie zmodyfikowanych organizmów, częstokroć od hodowli zwierząt genetycznie zmodyfikowanych oraz od sprzedaży i uprawy.ⓘ GMO.. Działania te prowadzi się w celu polepszenia istniejącej już cechy, bądź nabycia przez organizm, nowej cechy, która będzie korzystniejsza.. 14 października 2020. zaletą modyfikacji są chociażby ograniczone koszty związane z używaniem pestycydów i .Żywność modyfikowana genetycznie żywność GMO.. Nie mia-łam swojej opinii, gdyż nawet się nad tym nie zasta- .ZMODYFIKOWANE, ZA I PRZECIW Zespół Biosyntezy Białka Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu Kierownik: prof. dr hab. T. Twardowski Hasła kluczowe: GMO, odbiór społeczny.. Mianowicie, wraz z ekspansywnym rozwojem GMO, mogą zaniknąć niektóre gatunki roślin.. Ale z drugiej strony to oni są odpowiedzialni za nową propozycję ustawy, która jest już w Sejmie..

Dokumentacja taka ma być ...Za i przeciw.

Wiele wątpliwości i obaw dotyczących wykorzystywania GMO w rolnictwieZobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Argumenty przeciw GMO?. Żywność modyfikowana genetycznie oraz zawierająca modyfikowane organizmy musi być specjalnie oznakowana.. zę takie organizmy mogą znacznie zmienić nasze życie.. Rekombinacja DNA i inne pokrewne techniki pozwalają tworzyć organizmy o odmiennych właściwościach niż macierzysty gatunek.. dzięki gmo można hodować rośliny wwarunkach całkowicie do tego nieprzystosowanych.. GMO nie jest rozwiązaniem dla problemów rolnictwa i głodu na świecie.Wystosował postulaty, całkowitego zakazu upraw i hodowli organizmów transgenicznych.. Autor Mariusz.. Aż 73 proc. polskich rolników słyszało o zastosowaniu w produkcji roślinnej odmian zmodyfikowanych genetycznie.Plik argumenty za i przeciw gmo referat.pdf na koncie użytkownika kenposoke • Data dodania: 5 kwi 2016Plik referat gmo za i przeciw.txt na koncie użytkownika donnalatrice • Data dodania: 22 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jestes za czy przeciw GMO?. Na dowolnym urządzeniu - komputerze .Doda protestuje przeciw GMO, 2012 rok Foto: East News Media też nie spełniły swojego zadania, często bezrefleksyjnie powtarzając opowieści o rzekomych samobójstwach w Indiach z powodu GMO, wyzysku rolników czy szkodliwości zmodyfikowanych roślin.Żywność GMO w Polsce to przede wszystkim warzywa, owoce oraz różnego rodzaju zboża: pszenica, jęczmień, rzepak, soja..

2015-05-09 14:09:11 Czy wy też jesteście przeciw GMO ?

Ponadto firmy, każdorazowo po jej otrzymaniu, mają obowiązek odnotowania, od kogo ją otrzymały i komu ją przekazują (krok w przód, krok w tył).. Czy genetyczne ingerencje w spożywane rośliny i .określonych GMO.. GMO za i przeciw , referat na co najmniej stronę 1 Zobacz odpowiedź Reklama Reklama chemaaaa chemaaaa Żywność zmodyfikowana genetycznie - pełna zalet, tańsza i pożywniejsza od naturalnej.. Wady GMO według przeciwników: 1.Inne wady GMO to zaburzenie równowagi w przyrodzie.. A polski rząd najpierw postanowił, że Polska będzie strefą wolną od GMO, a potem przedstawił parlamentowi propozycję ustawy, która — pod pewnymi warunkami — ma zezwolić na uprawianie w naszym kraju roślin transgenicznych.GMO może redukować oddziaływanie na środowisko produkcji żywności i procesów przemysłowych: odporność na szkodniki i choroby otrzymana w wyniku manipulacji genetycznej znacznie redukuje potrzebę stosowania substancji chemicznych do ochrony upraw, i to już się zdarza.. Jeżeli zespółekspertów wymaga dostarczenia dodatkowych informacji, wówczas bieg terminów zostaje wstrzymany, a w tym czasie firma podejmuje starania w kierunku uzyskania wymaganych informacji.. Anna Posmysz (Kraków) Wszechświat, t. 114, nr 8 ̶ 9/2013 ARTYKUŁY 293 Dawniej, gdy słyszałam o GMO - jego potencjale i możliwościach zastosowania, nie budziło to we mnie żadnych wątpliwości, żadnej reakcji.. Organizm zmodyfikowany genetycznie, GMO - organizm, którego genom został zmieniony metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskania nowych cech fizjologicz .. Add an external link to your content for free.. • Porównywane sąodmiany GMO z uprawami prowadzonymi w sposób tradycyjny, ponieważuznaje sięje za "bezpieczne".. JestNajwięcej kontrowersji towarzyszy wykorzystaniu technik inżynierii genetycznej przy tworzeniu organizmów transgenicznych, czyli w przypadku kiedy geny z jednego gatunku są przenoszone do genów zupełnie innego gatunku.. W 1994 roku przeprowadzono pierwszą uprawę zmodyfikowanej rośliny na skalę przemysłową, a w 1995 roku rozpoczęto uprawiać pierwsze na świecie zboża transgeniczne.Jedni uważają to za same zło, a drudzy za postęp w produkcji żywności, który w dzisiejszych czasach jest niezbędny.. Przyjrzyjmy się najczęściej powtarzanym argumentom za i przeciw GMO..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt