Opis dnia po rosyjsku z godzinami

Pobierz

Na razie napisałam jedynie godzinę i co wtedy robię.. Największy problem uczącym się języka rosyjskiego sprawia niedziela.W języku rosyjskim tydzień to нед е ля, a niedziela to воскресенье.Reszta jest bardzo podobna do polskiego tygodnia:Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.. I finish my breakfast at 6:45.Do opisu wyglądu zewnętrznego stosujemy słowa znajdujące się w tabeli poniżej.. Wstaję o siódmej 2. czytać książkę - чи тать кни гу .Opis dnia po rosyjsku z godzinami, bardzo proszę o przetłumaczenie poziom liceum.. Nauka ich nie powinna stanowić problemu, jest ich w końcu tylko siedem Zdanie to po rosyjsku brzmi: Который час?. Następnie maluję się i o 8 wychodze do szkoły.. Możemy znać oba sposoby, ale wystarczy dobre opanowanie jednego z nich, aby powiedzieć .Pomoże ktoś z niemieckim?. godzina /ɡɔˈd͡ʑina/, .. Wstaje o 7 rano, idę do łazienki gdzie biore prysznic i myję zęby.. To kolejny prosty materiał, którego opanowanie nie powinno zająć Ci więcej niż kilka minut.. Gdy przychodzę ze szkoły jem objad i odpoczywam.O godznie 18.00 odrabiam lekcje.Potem idę grać na komputrze i .Dziś poznasz sposoby określania czasu po rosyjsku.. Od 16 do 17 odrabiam lekcje 8. od 18 do 20 spotykam sie z przyjaciolmi 9. o 22 myje zeby 10. o 22:30 idę spać .Opis dnia po rosyjsku.. A TO JEST OPIS MOJEGO DNIA Wstaje o godzinie 7.00 następnie jem śniadanie i idę się myć.O godzinie 8 wybieram się do szkoły gdzie jestem w niej do godziny 15.20..

Opis dnia z godzinami.

Z naszym kursem języka rosyjskiego online poznasz obie możliwości.. - Która godzina?. 14:00 - 17:00 - późne .W celu rozpoczęcia pobierania kliknij w poniższy link: om.gy/7JXUi / 5 lat temu (28 września) 5 lat temu (28 września) Nie możesz dodać komentarza.godzina po rosyjsku .. Mam nadzieję, że do tego czasu nauczyłeś się alfabetu .Przykład opisu dnia po angielsku z tłumaczeniem Opis dnia po angielsku - wzór.. O 7:30 jem śniadanie.. W czwartej lekcji podstaw rosyjskiego nauczysz się jak poprawnie pisać dni tygodnia i pory roku.. Która godzina.. Dobrze jest umieć odpowiedzieć na pytanie o .Liczby po rosyjsku Godziny po rosyjsku Miesiące po rosyjsku Daty po rosyjsku .. Albo poprawnie przetłumaczyć: 1.. Z góry dziękuje za pomoc :).Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Teraz muszę to na zdania przekształcić, a zupełnie nie mam pojęcia jak.. Mam za zadanie napisać krótki opis swojego dnia.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:11:03 - три минуты двенадцатого (trzy po jedenastej) Aby określić godzinę z minutami (od 31 do 59 minuty) należy zastosować przyimek без.Do określenia minut używamy liczebnika głównego w dopełniaczu (np. без пяти минут - bez pięciu minut / za pięć), a do określenia godzin - liczebnika głównego .Na sam koniec podajemy dni tygodnia..

Dni tygodnia i pory roku po rosyjsku .

Mógłby mi ktoś pokazać przykładowe zdanie?. Dowiesz .Cześć.. Nie pora teraz na gubienie się w domysłach co do dnia i godziny jego nadejścia, .. 10:00 - 12:00 - przedpołudnie.. Warto wiedzieć jak poprawnie zadać takie pytanie.. Poniżej przedstawię jak ja to widzę - wedle miesięcy: listopad-luty.. Aby utrwalić sobie wszystkie dni tygodnia po rosyjsku, naucz się wymieniać je po kolei, potem spróbuj wymienić je od końca, a później najpierw nieparzyste, a później parzyste.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Z porami dnia jest podobnie jak z godzinami posiłków - różni ludzie różnie to postrzegają.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Liczby po rosyjsku Dni tygodnia po rosyjsku Miesiące po rosyjskuPlan dnia po rosyjsku (nie musi być wyczerpujący) mogę odwdzięczyc sie na asku Proszę, napiszcie mi plan dnia po rusku :) nie musi być jakiś tam na 5. :P Odwdzięczę się :) Na zapytaju, albo jak chce ktoś na asku :) Ważne info to że wstaję o 6.20 o 7.25 jadę do szkoły autobusem o 8 pierwsza lekcja, koło 16 w domu idę pa pc .Każdego dnia Tania wstaje o szóstej rano.. W języku rosyjskim pytanie o godzinę funkcjonuje w wersji oficjalnej i nieoficjalnej..

Wracam do domu i o 15 robie obiad .Opis dnia wraz z godzinami.Po rosyjsku.

Sniadanie jem o 7:30 4. w szkole jestem od 8 do 15 5. o 15 idę do domu 6. o 15:30 jem obiad 7.. Kończę zajęcia o 14.20.. 12,719 wizyt.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: pani z rajerem pani z rajerem analiza wiersza pani z rajerem scharakteryzuj maćka dobrzyńskiego porównując go z postacią gerwazego klucz wypisz z tekstu nazwiska badaczy twórczości juliusza słowackiegoOpis przyjaciela po rosyjsku +1 głos.. 12:00 - 14:00 - wczesne popołudnie.. Niebo wydaje się przesuwać ze wschodu na zachód, pełny obrót zajmuje # godziny (czas gwiazdowy).. Podczas drogi do szkoły, która zajmuje piętnaście minut zachodzę do sklepu, gdzie kupuje bułkę z serem i picie jabłkowe.PROSZĘ BARDZO WAS O POMOC MUSZĘ NAPISAĆ NA JUTRO OPIS DNIA PO ROSYJSKU Z GODZINAMI PROSZĘ POMÓŻCIE !. 6:00 - 7:00 - wczesne rano (brzask) 7:00 - 10:00 - rano.. Zapytani odpowiadamy.. Następnie wzorując się na jednym zdaniu ułozę resztę i mi sprawdzicie?. poleca 72 % .. Około godziny siódmej trzydzieści jem śniadanie, które przeważnie składa się z mleka i płatków.. Bardzo bym prosila o opis przyjaciela i o opowiadanie na temat Mój samochód sie popsół .. nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Wynika to z obracania się Ziemi wokół własnej osi..

Opis mieszkania po rosyjsku ... określać podstawowe czynności, które wykonuje człowiek w ciągu dnia.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt