Quo vadis kartkówka z treści

Pobierz

Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Wyślij zgłoszenie.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?. W czasie panowania jakiego cesarza rozgrywa sie akcja?. 6.Kogo mozna okreslić stwierdzeniem - król pochlebców?. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".. W czym kompała się żona Nerona.. Co oznacza Quo Vadis?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Test wiedzy z "Quo Vadis" .. Quiz w Poczekalni.. Udostępnij.. Wracając do cyklu lekcji z Quo vadis, zawsze realizuję następujące zagadnienia: 1) Quo vadis jako powieść historyczna, kiedy zwracam uwagę na to, że utwór poetycki to nie jest podręcznik do historii, jednocześnie omawiam cechy gatunkowe, 2) jeden dzień z życiaInne testy z kategorii.. Wymienic postacie historyczne 8.Zestawy zadań przygotowane przez Instytut Badań Edukacyjnych z języka polskiego, historii, matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii, które mogą być przydatne na zajęciach z tych przedmiotów..

Zawiera nieodpowiednie treści?

Test składa się z 12 pytań.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone .Quo Vadis, pytania.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test z lektury - Quo Vadis!. Powiadom znajomego.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Sprawdź się!. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis .. Z jakiej bajki Disneya o księżniczkach pochodzi ten mało znany kadr?Akte- po odebraniu Ligii z domu Aullusów, Ligia trafia do dworu Nerona jako zakładniczka.. Skomentuj.. Rozwiąż test!1.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6..

Treść Wiki dla Quovadis.

Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Kiedy rozgrywa się akcja powieści - jaka epoka?. Niewątpliwie było to despota, próbujący zwiększyć zakres swoich kompetencji kosztem senatu (pod koniec panowania nawet się deifikował).Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu:Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017 Załącznik 2: Lekcja trzecia i czwarta to lekcje poświęcone charakteryzowaniu bohaterów powieści.. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. Napisz do nas.. Gdzie to konieczne, dodajemy do zadań omówienia.Quo vadis, zawsze realizuje nastepujace zagadnienia: 1) Quo vadis jako powiesc historyczna, kiedy zwracam uwage na to, ze utwor poetycki to nie jest podrecznik do historii, jednoczesnie omawiam cechy gatunkowe, 2) jeden dzien z zyciaMoja polonista w liceum miala swietny sposob na kartkowki zz historii literatury, teorii literatury czy gramatyki języka polskiego.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Powtórz przed sprawdzianem.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części..

"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".

Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Quo vadis - test wiedzy.. Wymień trzy postacie historyczne.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Do czego służyła lektyka?Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Zgłoś .Plik quo vadis kartkowka z tresci.pdf na koncie użytkownika robertmarsh111 • Data dodania: 2 mar 2015Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją ocenyPlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.W załącznikach scenariusze lekcji wraz z odpowiedziami i komentarzami: Załącznik 1: Lekcja pierwsza i druga dotyczą świata przedstawionego w "Quo vadis"..

Jaką...Wydanie Quo vadis kompletne bez skrótów i cięć w treści.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.Kartkówka Społeczność .. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. pytanie 1 z 15.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.. kto napisał Quo Vadis 2.. Dżuma popularność: 35644 dodał: Klaudus233: Ortografia-2część .. test z quo vadis.. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Drukuj test.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Quo Vadis - streszczenie.. Akte stała się jej opiekunką, która sprawowała nad nią opiekę oraz miała współudział w ucieczce Ligii.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Test składa się z 28 pytań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt